Fransa’nın Venedik’i: Annecy

Viyana’da görkemli yılbaşı hazırlığı…
03/12/2013
Cote d’Azur ve Korsika Adası: Bir yaz tatili planı
08/01/2014
Viyana’da görkemli yılbaşı hazırlığı…
03/12/2013
Cote d’Azur ve Korsika Adası: Bir yaz tatili planı
08/01/2014

Göl kenarında kanallarla süslü bir “Aşk Şehri”…

Annecy, Fransa’nın Rhône-Alpes bölgesinin Haute-Savoie denilen kısmında ve Mavi Göl diye de bilinen Annecy Gölü kenarında, Savoy Alplerinin eteğinde güzel mi güzel bir şehir.  Venedik misali kanalları, şirin dar sokakları, her yerden fışkıran çiçekleri ile oldukça romantik bir yer. Sevgililer aşklarını ölümsüzleştirsin diye “Aşk Köprüsü” bile var.

Yolunuz Fransa’nın Lyon şehrine düşerse veya İsviçre’nin Cenevre şehrine gidecek olursanız Annecy Gölü kenarındaki bu güzel şehre de bir uğrayın derim ben. İster araba kiralayın, isterseniz tren ile gidin, ulaşım gayet kolay. Zaten şehrin içinde başka araca binmeye gerek yok, bol bol yürüyerek keşfedin Annecy’yi…

Annecy - Fransa
Annecy – Fransa
Annecy - Fransa
Annecy – Fransa
Annecy - Fransa
Annecy – Fransa

İster ilkbaharda gidin ister sonbaharda, keyfini pek çok şekilde çıkarabileceğiniz bir yer Annecy. Yazın biraz kalabalık oluyormuş ama yine de güzeldir eminim. Kalmasanız da olur, günübirlik gidebilirsiniz. Veya bir gece kalıp, iki gün tadını çıkara çıkara gezersiniz. Seçenek çok :)

Ayrıca Annecy Gölü size pek çok spor ve aktivite imkanını da sunuyor. Göl kenarında bisikletle gezmekten tutun da rüzgar sörfü, yamaç paraşütü, tırmanma veya dalış gibi imkanlar var. Burası dünyanın en temiz göllerinden biri olarak biliniyor. Yazın giderseniz yüzmek için mayonuzu da götürün. Ayrıca Göl Turları var tüm çevreyi görmek isterseniz.

Annecy nerede?

Annecy Gölü tam nerede diye merak edecek olursanız google haritamıza bakalım… Gördüğünüz gibi Cenevre ve Annecy oldukça yakın birbirine.

Annecy - Cenevre arası mesafe  © Google Maps
Annecy – Cenevre arası mesafe © Google Maps

Lyon’dan gitmek isterseniz, biraz daha uzun bir yol kat etmek gerek ama o da bir buçuk saatlik bir yol, yani o kadar da uzak değil…

Annecy - Lyon arası mesafe  © Google Maps
Annecy – Lyon arası mesafe © Google Maps
Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir