İbiza Adası Gezi Rehberi
05/07/2015
San Antonio’yu görmeden İbiza’yı görmüş sayılmazsınız!
05/07/2015

Büyüleyici İbiza kenti 

İbiza Town, İbiza ve Formentera Adalarının başkenti olan çok renkli, çok eğlenceli ve de gerçekten çok sevimli bir şehir. Sürekli cıvıl cıvıl. Yaz aylarında sürekli hareket halinde, yorulmayan, uyumayan bir şehir burası. Sizi de kendine uyduruveriyor. Bir bakmışsınız daha enerjik, daha canlı olmuşsunuz burada, vallahi biz öyle olduk, gez gez doyamadık :)

İbiza, adanın da başkentinin de adı. Ama yolda, trafik tabelalarında ve pek çok başka yerde göreceğiniz üzere ada halkı buraya Eivissa, Vila d’Eivissa ya da sadece Vila diyor.

Başkent İbiza Town, iki ana bölümden oluşuyor. Birincisi UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan tarihi Eski Şehir bölgesi (Dalt Vila = High Town), bir de daha yeni modern olan bölge Eixample.

Tabii ki esas gezilecek güzel bölge Dalt Vila…

Küçük sevimli meydanlar, 2-3 katlı evler, rengarenk çiçekler sarkan pencereler, romantik sokak lambaları, tasarım el yapımı ürünler satan butik dükkanlar ve elbetteki her kaldırıma köşeye atılmış masalarda birşey yeme-içmenin keyfi – işte Dalt Vila’nın sundukları bunlar. Eski Şehir Bölgesinin en belirleyici yeri ise İbiza Kalesi ve en tepedeki katedral. Oraya çıkan yollar ise her köşesinde gizli güzellikler barındırıyor…

İbiza Dalt Vila
İbiza Dalt Vila
İbiza Dalt Vila
İbiza Dalt Vila
İbiza Dalt Vila
İbiza Dalt Vila
İbiza Dalt Vila
İbiza Dalt Vila

Adada güzel bir koyda gündüz deniz keyfi yaptıktan sonra, başkent İbiza Town gecenizi keyifli geçirmek için ideal bir yer. Her zevke ve bütçeye uygun restoran ve kafe seçenekleri akşamınıza başlamak için sizi bekliyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde barlardan yükselen müzik sesleri ve bina yüzeylerine ışıkla yansıtılan görüntüler dikkatinizi çekecektir.

İbiza geceleri
İbiza geceleri
İbiza geceleri
İbiza geceleri

Geceyarısından sonra gibi büyük bir çoğunluk gece klüplerine akmaya başlıyor. İbiza’ya yaz aylarında dünyaca ünlü pek çok DJ geliyor ve muhteşem partiler düzenliyorlar gece klüplerinde. Klüp giriş fiyatları 80 Euro’dan başlıyor. En meşhurları Amn​esia, Pacha, Privilege ve Space…

Haydi gelin başkent İbiza’yı sunduğu tüm güzellikleriyle biraz daha yakından tanıyalım…

İşte size İBİZA ŞEHİR REHBERİ…

Paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir