Bir Bahar Kaçamağı: Milano ve Como

Mayorka Adası’nın en güzel koy ve plajları
17/04/2015
Valldemossa: Bir ortaçağ kasabası
04/06/2015
Mayorka Adası’nın en güzel koy ve plajları
17/04/2015
Valldemossa: Bir ortaçağ kasabası
04/06/2015

3 günde Milano ve Como

Geçen sene Mayıs ayında, yılın tam da bu zamanında beraber en çok eğlendiğimiz arkadaşlarımızla İtalya’ya bir bahar kaçamağı yapmıştık. Cuma-pazar şeklinde gerçekleştirdiğimiz bu kısa tur, bahara bir merhaba gibi olmuştu adeta. Biraz etrafı gezmece, biraz alışveriş, biraz da hava değişikliği isterseniz böyle bir tatil sizin için de güzel bir kaçamak olabilir.

Ulaşım

Milano’ya direkt uçan havayolu THY ama biz Alitalia’dan uygun bir bilet bulup aktarmalı gittik. Uçak Linate Havalimanına indi. Uçuşlar sorunsuz ve gecikmesiz bir şekilde gerçekleşti ama sabah sabah THY’nin kahvaltısını çok aradık vallahi. Kahvaltı diye kraker verip, çay mı kahve mi diye iki seçenek sundular, yani Alitalia vaktinde götürdü getirdi ama ikram izzetten sınıfta kaldı :)

Alitalia
Uçağımız…

Neyse indik Milano Linate Havaalanına, kaldı oradan şehre gitmesi.

Havaalanından şehre ulaşım

Havaalanından şehir merkezine ulaşım seçenekleri şöyle: Milano Piazza San Babila M1 – Linate arasında gidip gelen Urban line 73 var. İlk sefer sabah 5:35 itibariyle başlıyor, sonuncusu gece 12:35’de. Her 10 dakikada bir sefer var. Fiyat: 1,5 euro idi. İşleten şirket ATM. Bir de Urban line X73 var ama onun ilk seferi sabah 7’de, son seferi ise akşam 8’de. Her 20 dakikada bir sefer var. Fiyat ve şirket aynı, sadece hafta içi var, hafta sonu yok bu hat…

Konaklama

Biz Piazza della Repubblica civarında bulunan NH Milano Touring otelinde kaldık ve 2 gece konaklamamız sırasında gayet rahat ettik, tavsiye ederim. Yakında ekonomik ve güzel bir başka zincir otel İbis Milano Centro var, o da iyi bir konaklama seçeneği olabilir. Aslında şık, modern ve merkezi bir otel isterseniz The Square Milano Duomo da aklınızda olsun…

Otelimiz ve Piazza della Repubblica bölgesi…

Piazza della Repubblica
Piazza della Repubblica Metro Durağı
Piazza della Repubblica
Piazza della Repubblica
Piazza della Repubblica
Piazza della Repubblica
NH Milano Touring - Piazza della Repubblica
NH Milano Touring – Piazza della Repubblica
NH Milano Touring - Piazza della Repubblica
NH Milano Touring – Piazza della Repubblica

Otelimize giderken elde bavul yürürken geçtiğimiz Giardini di Villa Reale Parkı…   

Giardini di Villa Reale Parkı
Giardini di Villa Reale Parkı
Paylaşmak ister misiniz?

2 Comments

  1. Dilek Baykal dedi ki:

    Dilekcim biz de Milano’dan Lake Maggirore kıyısında Stresa adında muhteşem bir kasabada kalıp günübirlik geziler yapmıştık, unutulmaz bir tatildi.Santa Maria delle Grazia ziyareti için de Türkiyeden çok öncesinden internetten bilet almıştık sanırım 15E du.Çok etkileyiciydi.İçeri girerken çok sıkı güvenlikten geçilmişti ve fotoğraf çekmek yasaktı, büyük bir alan olmadığı için de küçük gruplar halinde sırayla içeriye aldılar.Sizin ve diğer gitmeyi planlayanlar için aklınızda olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir