Korsika’nın en gözde şehri: Bonifacio
24/01/2014
Porto Vecchio: Korsika Adası’nın sevimli körfez şehri
25/01/2014

Santa Giulia

Burası da adaya gidince mutlaka görülmesi gereken bir yer. Hem koy çok güzel, deniz mükemmel,  hem de denizden yürüyerek ulaşılan kayalıkların olduğu bölge çok enteresan. Deniz orada kayaların arasında kalıp, lagüne benzer bir görüntü oluşturmuş, o sığ sularda denize girmek de ayrı bir keyifti.

Bu arada bu koy bizim Korsika’ya gitme sebebimiz aslında. Ben bir derginin kapağında bu koyun resmini görüp, buraya mutlaka gitmeliyim diye kafaya takmıştım ama epey bir süre bu denizin neresi olduğunu bulamamıştım. Sonunda aynı yerin, altında neresi olduğunu yazan bir fotoğrafını bulunca, tamam dedim, hedef Korsika :)

Yine önce Google Earth’den göstereyim Santa Giulia koyunu size.

SANTA GIULIA

Google Earth’de küçük de olsa görülen o kayalıklara denizde yürüyerek ulaşıyorsunuz.

DSCF1055

Kıyıdan yürünen mesafe fotoğrafta gördüğünüz gibi çok fazla değil. Zaten sığ sularda ve yumuşacık kumlar üzerinde keyifli keyifli yürünüyor…

DSCF1114
DSCF1092

O kayalıkların arasına girdiğimizde  gördüğümüz güzellikler bizi çok şaşırttı… Kayaların arasından geçerek ilerledik ve içeride oluşmuş küçük lagün gibi suları görünce kendimizi “The Blue Lagoon” filminde hissettik… Gerçi o film Malta Comino Adasında çekilmişti ama buranın da eksik kalır yanı yoktu hani :)

DSCF1068
DSCF1074
DSCF1097
DSCF1107

Sonra açık mavi nefis koya geri döndük… İşte Santa Giulia koyunun Maldivleri anımsatan güzel denizi…

DSCF1172
DSCF1135
DSCF1042
DSCF1154
Paylaşmak ister misiniz?

4 Comments

 1. SEVGİ dedi ki:

  Teşekkürler. Paris için deneyimleriniz var mı. 3 gece için Paris te neler yapılır-nerede kalınır-nerelere gidilir. sevgiler-saygılar. Sevgi

  • Dilek dedi ki:

   Tekrar merhabalar Sevgi Hanım,

   Paris yazımıza bir bakın isterseniz… 10 maddelik bir görülecek yerler listesi yapmıştım. İçlerinden en beğendiklerinizi seçebilirsiniz.
   Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırız :)
   http://www.bencetatil.com/ma-belle-paris/

   Otele gelince kaldığımız otellerden hiç memnun kalmadık, o yüzden tavsiye edemiyorum onları ama bölge olarak Champs-Elysées’ye yakın olursa eğlencenin ve hareketli bölgenin yakınında olursunuz.
   İyi günler, sevgiler :)

 2. SEVGİ dedi ki:

  Şahane bir anlatım. Tamda ihtiyacım vardı. Otel önerilerini göremedim – ama yıllara göre değişikliklerde olmuştur. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir