3 günde 3 ülkede noeli yaşamak

Yılbaşı öncesi Avrupa’da Noel tatili
04/09/2013
Uzaklarda bambaşka bir dünya…
21/09/2013
Yılbaşı öncesi Avrupa’da Noel tatili
04/09/2013
Uzaklarda bambaşka bir dünya…
21/09/2013
Düsseldorf

Bu da liman civarındaki dünyanın en büyük dijital saati olan 240,5 metre yüksekliğindeki televizyon kulesi. Kulenin tepesinden Düsseldorf ve çevresini  panoramik olarak seyredilebiliyor. Bu kulenin bulunduğu nehir kenarı boyunca yemyeşil yürüyüş ve bisiklet yolları var. Biz buraları gezerken maalesef yine yağmur yağdığı için pek tadı olmadı :(

Düsseldorf
Düsseldorf

Düsseldorf’un iş merkezi olarak konumlandırılmış olan MedienHafen bölgesinde bulunan bu kulenin civarında birbirinden farklı mimari yapıları görebilirsiniz. Eski liman olan bu bölge şu an daha çok iş merkezleri ile dolu. Burada ayrıca meşhur mimar Frank O. Gehry’ye ait farklı bir tarzda dizayn edilmiş, kırık  geometrisi ile dikkat çeken Gehry Binaları mimarın sıradışı tarzının güzel bir örneği.

Düsseldorf


Düsseldorf

Düsseldorf’a kadar gelmişken, noel kutlamalarına ilaveten bir de müze gezmek isterseniz, Goethe Müzesi, Kunst Palast Müzesi, Stadtmuseum, Neanderthal Müzesi, Für Naturkunde Müzesi, Aquazoo ve Löbbecke Müzesi seçenekler arasında. Ayrıca çok fazla sayıda sanat galerisi de var Düsseldorf’da. Kunstakademie Sanat Akademisi ve Kunsthalle Sanat Salonu bunlaardan en ünlüleri…  Tonhalle Alman Operası da müzikseverler için bulunmaz bir fırsat…

Günübirlik Düsseldorf turumuz tabii ki herşeye yetmedi ve tadı damağımızda kaldı ama olsun yine de çok keyifliydi gördüklerimiz, yaşadıklarımız.

Paylaşmak ister misiniz?

4 Comments

 1. Burcu dedi ki:

  merhabalar, bizde şubat ayında düsseldorfta kalıp günü birlik amsterdama gitmeyi düşünüyoruz kiraladıgımız araçla, aklımıza takılan bir soru var belki bilginiz vardır. almanyadan amsterdama giderken vizenin günü sorun olur mu ayın 17 sinde gitmeyi planlıyoruz ve vizemizin son tarihi 23 ünde bitiyor bir sıkıntı yaratır mu bu 1 haftalık vize kullanım süresi?

  • Merhabalar,

   Son gününe kadar kullanabilirsiniz vizenizi. Ayrıca zaten Almanya’dan Hollanda’ya geçişte herhangi bir pasaport kontrolü olacağını da zannetmiyorum. Arabayla giderken sınırı geçtiğinizi ancak “Hollanda’ya Hoş Geldiniz” benzeri küçük bir yazı ve trafik tabelalarındaki dil değişikliğinden anlayabiliyorsunuz :)

   Şimdiden iyi tatiller dilerim…

 2. nilgün ülkü dedi ki:

  6-16 aralık tarihlerinde brüksel’ de çalışan yeğenimin davetiyle belçika’ da olacağım. yazılarınızı keyifle okudum, bana yardımcı olacak o yazdıklarınız…teşekkürler. ilk kez bu ülkeye gideceğim için heyecanlıyım, ama bundan sonra sık-sık gitmeyi düşünüyorum. bol seyahatler temennisiyle…

  • Dilek dedi ki:

   Yazıyı faydalı bulmanıza çok sevindim Nilgün Hanım. Çok da güzel tarihlerde gidiyorsunuz oraya, Brüksel de çok güzeldir noel zamanı. Noel pazarları da vardır, kocaman buz pisti de kurarlar şehrin merkezinde.
   Şimdiden iyi tatiller, iyi eğlenceler dilerim size.

   Sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir