Baharda Bern bir başkadır…

Fransa’nın en güzel şarap rotası: Alsaz
20/05/2013
Ma Belle Paris…
01/06/2013
Fransa’nın en güzel şarap rotası: Alsaz
20/05/2013
Ma Belle Paris…
01/06/2013

Ulaşım

Sabah 6 dan geceyarısına kadar otobüs ve tramvaylar işlemekte. Cuma ve Cumartesi günleri ise “Nocturnal buses” yani gece otobüsleri var. “Visitor’s Card” alırsanız çok ekonomik bir fiyata hepsine binebiliyorsunuz. Bisiklet kiralama da var. Aslında yürüyerek de keşfedilebilecek bir şehir Bern.

Yeme-içme

Şehre özgü bir yemek var: “Berner Platte”. Sosis çeşitleri ve “sauerkraut” dedikleri lahana yemeği ile turşusu arası garip birşey, haşlanmış ama soyulmamış patatesler eşliğinde sunuluyor… Bir de patatesli kekleri var “Röstis… Peynir çeşitleri muhteşem – bence şarap peynir en güzel seçim olur ama siz bilirsiniz. Öğle yemeği servisi 12:00-13:30 arası, akşam yemeği ise 18:30-21:00 arası. Çoğu yerde bu saatler dışında sıcak yemek bulamazsınız.

Saat kulesi manzaralı bir café-restaurant var: Restaurant Ratskeller … önünüze ne getirseler lezzetli geliyor o ortamda… Fiyatlara gelince, İsviçre yüksek refah düzeyi sebebiyle zaten biraz pahalı bir ülke, o yüzden burada da ortalamanın biraz üzerindeydi fiyatlar.

Restaurant Ratskeller
Restaurant Ratskeller
Restaurant Ratskeller
Restaurant Ratskeller’da yediğimiz yemekler
Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir