Dubai’de alışveriş…

New York’da alışveriş…
27/07/2013
New York’da alışveriş…
27/07/2013

Alışverişten yorulacağınız bir ülkedeyiz: Dubai…

Dubai herkesin dediği gibi pek çok turist için gerçek bir “alışveriş cenneti“; çünkü hem seçenek çok, hem de vergi yok :) Dünyaca ünlü tüm markaların ürünlerini bulmanız mümkün burada.

İnsan biraz da yoruluyor bu şehirde alışveriş yaparken. O kadar çok alışveriş merkezi var ve hepsi de o kadar büyük ki, eğer gitmeden önce bir ön çalışma yapmadıysanız işiniz zor.

İşte size Dubai seyahatinizin alışveriş kısmını kolaylaştıracak kısa kısa notlar, umarım işinize yarar :)

Enteresan ve önemli birkaç bilgi

Dubai sokaklarında alışveriş sabah 09.00 ile 13.00 arası ve 16.00 ile 21.00 arasında ama alışveriş merkezleri 10:00 ile 22:00 arası sürekli açık, hatta perşembe, cuma ve cumartesi 24:00 e kadar açıklar. Cuma günleri haftanın dini tatil günü, o yüzden cuma sabahları kapalı olup, öğleden sonra açılıyorlar, aklınızda olsun.

Alışveriş merkezleri aşırı derecede soğuk. Klimaları abartarak açtıkları için dışarının 40 derece sıcağından sonra buralara girip hasta olmak istemiyorsanız yanınızda bir şal,  hırka veya ceket türü birşey olsun mutlaka…

* Elektronik cihaz alırken dikkat edin, orijinal ambalajlarında ve garantili olsun, taklit Çin malı ürünler ile kandırılmayın.

* Alışveriş merkezlerinde dolaşıp alışveriş yapmak çok zevkli ama aklınızda olsun, şehirde satılan her türlü ürünü Dubai Havalimanı’nda daha uygun fiyatlarda bulma ihtimaliniz çok yüksek.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin para birimi Dirhem. Elbette kredi kartı da kullanabilirsiniz ama aradaki kur farkı, faiz vs derken kaybınız olabilir, o yüzden nakit para ile alışveriş yapmakta fayda var. Paranız bittiyse alışveriş merkezlerinin içindeki döviz bürolarından da paranızı bozdurup dirhem alabilirsiniz.

* Alışveriş sırasında pazarlık yapmayı unutmayın, hemen hemen her yerde pazarlık yaparak indirim almanız mümkün.

* Dubai‘de kışın Dubai Shopping Festival (DSF)ve yazın Dubai Summer Surprises (DSS)diye iki önemli alışveriş etkinliği düzenleniyor. Bu festivallerde şenlikler, eğlenceler yapılıyor ve en önemlisi %70-80 lere varan indirimler oluyor :) Bakınız Dubai Events

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir