Roma’da alışveriş…

Barselona’da alışveriş…
05/05/2013
New York’da alışveriş…
27/07/2013
Barselona’da alışveriş…
05/05/2013
New York’da alışveriş…
27/07/2013

Roma sokaklarında…

Roma’ya gitmeden önce nerelerde ne alışveriş yapabilirim diyorsanız işte size birkaç öneri… Umarım Roma seyahatine gittiğinizde size faydalı olabilecek bilgiler bulabilirsiniz burada…

Via del Corso, Via Condotti, Via Frattina ve Via Borgognona üzerinde çok güzel mağazalar var. İspanyol merdivenlerini geçtikten sonraki meydan ile başlayan cadde Via Condotti ve onu dik olarak kesen ana cadde Via del Corso’dur. Buralarda Gucci, Prada, Armani, Dolce & Gabbana, Ferre, Fendi, Dior, Hermes, Bulgari, Cartier gibi ünlü ve pahalı markaların mağazalarını bulabilirsiniz.

Via del Babuino ve Via Sistina caddelerinde ev tasarım ürünleri bulmak mümkün. Piazza Navona çevresinde, Via del Governo, Via Giulia ve Campo dei Fiori üzerinde, Piazza del Poppolo civarındaki sokaklarda da bir dolu büyük mağaza veya şık butik var. Via Frattina üzerinde Versace, Tiffany ve Byblos gibi mağazalar var.

Vatikan’ın doğu tarafındaki Via Cola di Rienzo caddesi de alışveriş için çok güzel bir seçenek. Burada Diesel, Sisley, Miss Sixty ve Onyx gibi bilinen tanınmış mağazalar var.

Galleria Commerciale Porta di Roma şehrin dışında kurulmuş olan Roma’nın en büyük alışveriş merkezi. Termini’den 28 nolu otobüse binerseniz, son durak… (http://www.galleriaportadiroma.it/)

Galleria Commerciale Porta di Roma

Galleria Commerciale Porta di Roma website

Roma’daki ünlü mağaza zincirlerinden biri de La  Rinacente. Burası da bizim YKM tarzında pek çok farklı ürün sunmakta. (http://www.rinascente.it/webapp/)

Adresi şöyle: Galleria Alberto Sordi, Piazza Colonna, Piazza di Spagna, Rome, 00187

La Rinacente website

La Rinacente website

Roma’dan 25 km uzaklıkta Agro Pontino’da bir outlet var: Castel Romano Designer Outlet. Ünlü markaları indirimli fiyatlara almak isterseniz buraya gidebilirsiniz.

(http://www.mcarthurglen.com/it/castel-romano-designer-outlet/en)

Castel Romano Designer Outlet website

Castel Romano Designer Outlet website

Arabayla gidecekseniz Via Cristoforo Colombo – SS 148 Pontina – Castel Romano çıkışı sizi oraya götürecektir. Castel Romano Shuttle servisleri de var. Termini Tren Garının orada Via Marsala’dan  kalkıyorlar. Saat 10:00, 12.30 ve 15:00 de gidiş, 11.15, 13.45, 17:00 ve 20:00 de de dönüşler var. Biletler 13 Euro.

Roma’dan hediyelik eşya ne alınabilir derseniz tarihi eserlerin olduğu turistik bölgelerde bir dolu “Souvenir Shop” var. “Roman Holiday” yazan Audrey Hepburn filminin afişini koydukları buzdolabı magnetleri, üzerinde Roma’nın resimleri olan tabaklar, bardaklar, Kolezyum heykelleri ve özellikle Piazza Navona meydanında şahane resimler var.

Roma sokaklarında... Navona Meydanı

Roma sokaklarında… Navona Meydanı

Gezip, görüp alışverişe doyacağınız bir tatil dileğiyle…

Dilek Vidana Tavaşoğlu

ROMA OTELLERİ

ROMA OTELLERİ

ROMA’DA NEREDE KALINIR?

Roma’daki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir