İstanbul’da romantik ve rüya gibi bir tatil… Neden olmasın?

Yaz tatili için henüz plan yapmadınız mı?
09/01/2014
LINE İLE KORKUSUZCA KONUŞUN
15/03/2014
Yaz tatili için henüz plan yapmadınız mı?
09/01/2014
LINE İLE KORKUSUZCA KONUŞUN
15/03/2014

The Grand Tarabya: Bir İstanbul Rüyası...

Eşinizi veya sevgilinizi etkilemek, başını döndürmek mi istiyorsunuz?

Unutamayacağı bir yıldönümü, doğum günü veya Sevgililer Günü mü yaşatmak istiyorsunuz? Belki de evlenme teklifi yapacağınız çok özel bir mekan arıyorsunuz…

Gelin o zaman sizi İstanbul’un harika bir koyunda, romantik bir tatil seçeneği ile buluşturalım ve The Grand Tarabya Oteli, İstanbul’da, şehrin ortasında nasıl bir tatil rüyası sunuyor, hep beraber görelim…

Eski Türk filmlerinden de hatırlarsınız,  Büyük Tarabya Oteli, yıllar boyunca Boğaz’ın en dikkat çekici yapılarından biri olmasının yanında ayrıca her zaman lüksün, konforun, kalitenin ve zerafetin simgesi olmuştur.  O yüzden de Türk filmlerinin de vazgeçilmez seti olarak sinema tarihinde yadsınamaz bir yeri vardır.

Burası ilk önce 1900’lü yılların başında, mimar Alexandre Vallaury tarafından Tarabya’daki Petala Oteli’nin yerine Tarabya Tokatlıyan Oteli ismiyle açılıyor,  ama ileriki yıllarda otel yangında zarar görünce, arazisi satın almalarla genişletilerek, Büyük Tarabya Oteli inşa ediliyor. 1964 yılında hizmete açılan Büyük Tarabya Oteli, Türkiye’nin üçüncü 5 yıldızlı oteli oluyor.

Tarabya

2006 yılında Bayraktarlar Holding’e devredilen otel yeniden inşa edilirken, eski genel mimarisi tamamen korunmuş ama otel binası çatıdan temele günümüze uygun mimari yorumlarla yenilenmiş.

The Grand Tarabya 2013 yılında tekrar açıldıktan hemen sonra CATHIC’ten “Best New Hotel Turkey 2013” ödülüne, daha sonra da American Academy of Hospitality Sciences’ta “5 Star Diamond” ödülüne layık görülmüş. Otelin iç mimarisi European Hotel Awards ile ödüllendirilirken, SKAL International da The Grand Tarabya’yı “En İyi Şehir Oteli” ödülüne layık görmüş. İşte bütün bunlar The Grand Tarabya’nın çok özel bir otel olduğunun göstergeleri…

The Grand Tarabya, toplantı, etkinlik ve iş potansiyeli büyük bir otel ama bunun yanı sıra, muhteşem Tarabya koyundaki eşsiz konumuyla ve yenilenen tasarımıyla İstanbul’da unutulmayacak bir şehir tatili keyfi de sunmakta.

İstanbul’un içinde ama şehrin kaosundan uzak konumuyla ruhunuzu dinlendirmek istediğinizde, havasıyla, atmosferiyle ve hizmetiyle sizi mükellef bir şekilde ağırlayacak bir mekan burası. İster bir çay keyfi için uğrayın, ister Spa’sında kendinizi şımartın veya güzel bir şehir tatili için konaklayın, eminim her şekilde sizde güzel anılar bırakacaktır. Hele ki İstanbul’da İstanbul’u yaşayamamaktan şikayetçiyseniz, gelin bir de buradan bakın İstanbul’a…

Bencetatil.com olarak geçtiğimiz hafta The Grand Tarabya Oteli’nin davetiyle bu güzel mekanda konaklama fırsatı bulduk. Tamamiyle yenilenmiş bu efsane oteli size de tanıtabilmek için, her köşesini gezdik, gördük, fotoğrafladık ve burada kalmak nasıl olur diye bizzat yaşayıp, deneyimledik… Bize bu fırsatı tanıyan The Grand Tarabya Oteli’ne ve organizasyon için de Hürriyet Bumerang ekibine çok  teşekkür ediyoruz.

Haydi o zaman, bol fotoğraflı bir tur ile bu güzel mekanı bir de bencetatil.com gözüyle tanıyalım…

Paylaşmak ister misiniz?

2 Comments

 1. SEMİH dedi ki:

  Blogunuzu zevkle takip ediyorum fakat son günlerde bir kaç blokta rastladığım şu sizinde yazınızda geçen grand tarabya Hotel’i yazınız diğerleri gibi reklam kokuyor. Yoksa en az 3 yada 4 gezi blogu da aynı anda aynı oteli mi yazmaya karar verdi acaba. Okurunuz ve takipçiniz olarak bu tarz reklam olaylarına girmeniz açıkçası beni düşündürdü. Bundan sonraki yazılarınızda başarılar dilerim.

  • Dilek dedi ki:

   Merhabalar Semih Bey,

   Geçtiğimiz hafta sizin de farkettiğiniz gibi, The Grand Tarabya Oteli, Hürriyet Bumerang aracılığıyla bazı bloggerları davet etti, biz de o etkinlik vesilesiyle gidip kaldık otelde. Yazımızın başlarında da bu organizasyon çerçevesinde orada misafir edildiğimizi anlattım zaten. Başka bloglarda da tanıtım yazısına rastlamanız bu yüzdendir.

   Ama gerçekten de çok güzel ağırladılar bizi, hakikaten de rüya gibi geçti gitti o bir gün. İşin enteresan tarafı şu ki, biz yıllar önce, otelin yenilenmesinden çok daha önce, bir evlilik yıldönümümüzde bu otelde bir gece kalmıştık. Yani biraz da bizde güzel anıları olduğu için kabul ettik daveti, o açıdan da nostalji oldu bize. Otelin tanıtım yazısı olacağı için bundan pek bahsetmedim yazıda ve sadece oteli tanıtmaya çalıştım ama böyle de özel bir yeri var bizde Tarabya Oteli’nin.

   Umarım kafanızdaki sorulara bir nebze olsun cevap verebilmişimdir. Bizimle bu düşüncenizi paylaştığınız ve bir anlamda bizi uyardığınız için çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir