Bursa/ Uludağ’ı hiç böyle gördünüz mü?

Uçak bileti bulmanın avantajlı yolu…
24/11/2014
Crystal Otelleri Erken Rezervasyon Fırsatları
04/12/2014
Uçak bileti bulmanın avantajlı yolu…
24/11/2014
Crystal Otelleri Erken Rezervasyon Fırsatları
04/12/2014

Bursa Uludağ dendiğinde aklınıza neler geliyor? Kayak turizmi, karla kaplı tepeler, bembeyaz bir manzara, değil mi? Halbuki Uludağ bahar aylarında da, özellikle sonbaharda çok güzel. Kekik kokulu yaylaları, tertemiz havası ve kaynak sularıyla adeta cennetten bir köşe.

Kar düşmeden önce en kısa zamanda Uludağ’a gitme isteği uyandıran bir çalışmayla karşılaştım geçtiğimiz günlerde. Damla Su’nun ünlü neyzen Mercan Dede ile gerçekleştirdiği bir proje buna vesile oldu. Ayrıca bu çalışma sayesinde Damla Su’nun Bursa Uludağ’da da bir kaynağı olduğunu öğrendim. Çalışmadan biraz bahsetmek gerekirse, Damla Su, Mercan Dede’yi Uludağ’daki kaynağına götürmüş. Yol boyunca Uludağ’ın doğal güzellikleri sanatçıya ilham olmuş. Yolculukta ve kaynakta doğanın seslerini toplamış ve kaydetmiş. Ardından bu sesleri bir türkünün düzenlenmesinde kullanmış ve yepyeni bir eser ortaya çıkarmış.

damla-music-1-20141711012811669

İşte ben de geçenlerde bu türkünün klibini ve hikayesini izledim. Türküye ayrı hayran oldum, Uludağ’ın güzelliklerine ayrı. Resmen orada olmak istedim! Hem türkü hem de o eşsiz görüntüler beni bir parça da olsa şehirden uzaklaştırdı, sanki aldı doğanın kalbine götürdü. Ama yetmedi, en kısa zamanda ben de gideceğim Uludağ’a. Kimbilir, belki ben de çektiğim fotoğraflarla bir film yaparım :)

Damla Su ile Mercan Dede’nin ortak projesi olan eseri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Mutlaka dinleyin, siz de Uludağ’a bir yolculuk yapın. Burada bir parantez açayım, eseri gözlerinizi kapatıp dinlerseniz, Uludağ’ın o mis kokusunun burnunuza kadar geldiğini hissedebilirsiniz!

Bir boomads advertorial içeriğidir.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir