Neden Araba Kiralamalısınız?

Influencer Olmak İsteyenlere Tavsiyeler
25/03/2019
Işık GAP’tan Yükseliyor! Gap Turu ile Doğunun Işığını Keşfedin!
18/10/2019
Influencer Olmak İsteyenlere Tavsiyeler
25/03/2019
Işık GAP’tan Yükseliyor! Gap Turu ile Doğunun Işığını Keşfedin!
18/10/2019
Neden Araba Kiralamalısınız? Rent A Car Deneyiminin Avantajları…

Günümüzde araba kiralama hizmetleri; ulaşımın kolaylaşması ve araç satın alma maliyetlerinin artması sebebiyle oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Şahsi otomobilinizi bazı sebeplerden ötürü kullanamadığınız durumlarda ya da kısa süreli molalarınızdaki rotanıza bağlı olarak tercih ettiğiniz rent a car hizmetleri son derece keyifli, güvenli ve pratiktir. Elli yılı aşkın tecrübesi ile, 85 farklı ülkede, 7600’den fazla lokasyonda hizmet veren Enterprise araç kiralama şirketi, değişik araba türlerine ait farklı alternatiflerin tümünü siz müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Lüks veya ekonomik, benzinli veya dizel, manuel yada otomatik… Aklınıza gelen tüm araç türleri için kısa veya uzun süreli kiralama hizmeti verilmektedir. Bir eğer bir araca ihtiyacınız varsa, gidebileceğiniz en iyi yer Enterprise’dır.

Araba Kiralamak Zaman ve Para Tasarrufu Sağlar

Araç kiralama süreleri her geçen gün daha basit ve konforlu hale geliyor. Vergiler ve diğer masraflar nedeniyle bir otomobil satın almaktansa, ihtiyaçlar doğrultusunda kısa veya uzun dönemli oto kiralama hizmetinden yararlanmak daha avantajlı olabilir. Rent a car hizmetinden faydalanarak, araç kredisi taksitinden daha uygun aylık ödemeler ile sigorta ve kasko ücretlerini düşünmeden sürüş keyfini yaşayabilirsiniz. Araba kiralamak size hem para tasarrufu yaptırır hem de zaman kazandırır. Bir otomobil satın almanın en büyük maliyeti amortismanının olmasıdır. Yani kısaca, bir aracın değeri yaşlandıkça düşmektedir. Bu durum, marka ve modellerde büyük farklılıklar gösterse de, tipik bir otomobil, ilk değerinin yaklaşık yüzde kırkını ilk yıl, diğer yüzde altmışlık kısmını ise bunu izleyen üç yıl içerisinde kaybedecektir. Ancak satın alma yerine bir araç kiraladığınızda, kiraladığınız aracın değer düşmesini düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Bununla birlikte kira sözleşmesi süresi boyunca sabit bir aylık tutar karşılığı hizmet, onarım ve MTV gibi masraflarında da muaf olacaksınız.

Araba Kiralama Hizmetini Enterprise’dan Al, Güvenle ve Keyifle Sürmeye Başla

Araba kiralama hizmetlerinde ek sigorta yapılmasına gerek olmadan, sorumluluğun çoğu Enterprise – Rent a Car üzerindedir. Bu sebeple kiraladığınız bir araç ile bir kazaya karıştığınızda, sözleşmede yer alan yükümlükler dışında bir olağan dışı bir ihmal söz konusu değilse; kazanın muhatabı siz değilsiniz. Bırakın ayrıntıları Enterprise düşünsün! Kasko, sigorta, muayene gibi yüksek ücret kalemlerinin sorumluluğu da sizin üzerinizde değildir. Enterprise tüm bakım işlerini üstlenir, bu nedenle tüketicinin yalnızca araca benzin koyma konusunda endişelenmesi gerekir. Sürekli değişen ve hız gerektiren günümüz şehir hayatında, bu masrafların ayrıntısını düşünmemek gerçekten kiralayan kişiye büyük rahatlık sağlamaktadır. Araba kiralamanın en güzel yanlarından biri de, çok farklı seçeneğin bir arada olmasıdır. Araba kiralama hizmetinden yararlanmadan önce neye, neden ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Sadece ne tür bir araba kiralamak istediğinize karar vermekle kalmaz, aynı zamanda ne kadar süre için istediğinizi de seçebilirsiniz. Örneğin; bir yere tatile gitmek ve oraya giderken toplu taşıma kullanmak istemiyorsanız, kısa vadeli araba kiralama sizin için uygun olacaktır. Aynı şekilde, çocuklu bir aileniz varsa ve kayak tatili yapmak için kiralama yolunu seçtiyseniz, JEEP veya SUV tarzı araçlar sizin için uygun olacaktır.  Enterprise size; ekonomik hatchback’lerden piyasadaki en büyük SUV’lara kadar ihtiyacınıza yönelik pek çok marka ve model araç sunmaktadır.

Hayal Ettiğiniz Araba Sizin Olsun

İster akademik bir seminere katılıyor olun, isterse bir iş toplantısı için cool bir izlenim yaratmak isteyin, araba kiralamanın diğer bir avantajı ise, yüksek bir tutarda yatırım yapmak zorunda kalmadan istediğiniz herhangi bir ortama girerken o duruma uygun görüntüyü yansıtabilmenizdir. Hafta sonu gezisine giderken istediğiniz son model üstü açık spor arabayı kullanmak için büyük bir servetinizin olmasına gerek yok. Araba kiralama hizmetinde dünya lideri Enterprise size en üst segment araçları da uygun ödemeler ile temin etmektedir. Sizi ve mutluluğunuzu düşünen Enterprise’ın avantajlı fırsatlarını kaçırmayın ve web sitesini vakit kaybetmeden ziyaret edin.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir