Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa Turu ile Norveç Fiyortları

Olimpos’ta Yaratıcı Drama Kampı
14/04/2018
Avrupa Rüyası ile Büyük Britanya Turu
01/05/2018
Olimpos’ta Yaratıcı Drama Kampı
14/04/2018
Avrupa Rüyası ile Büyük Britanya Turu
01/05/2018

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa Turu ile Norveç Fiyortlarında Gemi Yolculuğu Yaparak 12 Ülke 20 Şehir Gezmek – Peril Cantürk yazdı…

Avrupa’nın çok yönlü kültürel birikime ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip, modern, yaratıcı ve refah seviyesi yüksek bölgesi olan Kuzey Avrupa, İsveç, Norveç ve Finlandiya’dan oluşan İskandinav Yarımadası’nın büyüleyici atmosferiyle, Orta Avrupa’yı görenlerin bir sonraki rotası.

Türkiye’nin en iddialı rotasına sahip Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası ile tüm ekstra turlar dahil 15 gün boyunca 12 ülke ve 20 şehirden oluşan muazzam bir kuzey seyahati yapmak hayal değil. Öyle ki bu büyülü yolculukta, Oslo, Bergen, Flam Bölgesi, Songdal, Kaupanger, Gudvangen, Twindefossen ve fiyortlardan oluşan Norveç’in yanı sıra, İsveç (Stockholm), Danimarka (Kopenhag), Finlandiya (Helsinki), Estonya (Tallinn), Polonya (Varşova, Krakow ve Gdansk), Letonya (Riga), Litvanya (Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi), Romanya (Bükreş, Bran ve Drakula’nın Şatosu), Bulgaristan (Varna),  Almanya (Berlin) ve Çekya (Prag)’ı da ziyaret edebiliyorsunuz.

Baltık ve Kuzey Denizi’nde gemi yolculuğu ve kahvaltı dahil 10 gecelik konaklama ile gerçekleştirebileceğiniz turda, büyük şehirlerde, merkeze çok yakın 4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda ve single farkı ödemeden kalabiliyorsunuz. Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm, Kaupanger-Gudvangen, Gedser-Rostock arasında lüks gemilerle deniz yolculuğu ve Prag’dan İstanbul’a THY farkı ile dönüş, yalnızca Kuzey Avrupa turu İskandinav Rüyası yolcularının sahip olduğu bir avantaj. 3’ü 1 arada Kuzey Avrupa turu İskandinav Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre en özgün rotaya sahip tek firma olmasının yanı sıra, ekstra tur adı altında 1 Euro dahi ücret talep etmiyor.

Bu eşsiz rotada ise size, Kuzey Avrupa’da deneyimli profesyonel tur rehberi, Avrupa Rüyası’nın sponsor olduğu Gezgin Zirvesi Genel Koordinatörü Deniz Kılıç eşlik ediyor. Tur boyunca şehirlerarası ulaşım lüks Avrupa Rüyası otobüsleri ile sağlanıyor. Aynı zamanda Norveç fiyortlarında gemi turunun yanı sıra ekstra tur ücreti ödemeden Drakula’nın Şatosu, Flam Köyü ve Trakai Gölü gibi yerleri de görüyor, turun son günü bile otelinizde konaklayarak gemi, uçak ve otobüs yolculuğunuzu tamamlıyorsunuz. Estonya, Litvanya, Letonya ülkelerini gezerek Baltık turu da yapmış olacaksınız.

Tek seferde tüm İskandinav coğrafyasını, Norveç fiyortlarını ve Kuzey Avrupa’yı görebileceğiniz Kuzey Avrupa turu İskandinavya Rüyası’nda, yine tek seferde kara, hava ve deniz yolculuğuna da doyuyor, dinlenmiş olarak ülkeye dönüyorsunuz. Avrupa’nın en mutlu ülkelerindeki göz alıcı şehirlerinden muazzam doğa fotoğraflarıyla döndüğünüzde, bir sonraki seyahatinizi planlamak için Avrupa Rüyası’nın birbirinden farklı rüya rotalarına göz atabilirsiniz.

 

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir