Olimpos’ta Yaratıcı Drama Kampı

Emitt ile Dünyayı Keşfet
25/12/2017
Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa Turu ile Norveç Fiyortları
21/04/2018
Emitt ile Dünyayı Keşfet
25/12/2017
Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa Turu ile Norveç Fiyortları
21/04/2018

Olimpos’ta 30 Haziran – 03 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak 1. Ulusal Yaratıcı Drama Kampı

Uzun ve yorucu bir kış mevsiminden sonra herkes tarafından  en çok beklenilen, özlem duyulan yaz ayları yaklaşıyor. Verimli ve yorucu bir dönemin ardından dilediğince dinlenmek tabii ki hepimizin hakkı…

Olimpos’ta 30 haziran-03 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak 1. Ulusal Yaratıcı Drama Kampı hem dinlenmek, hem öğrenmek, hem de yenilenmek için iyi bir fırsat…

Eğitimcilerimiz Gülsen Kaymaz Ercanlı, Algül Kalay İnce ve Gülüzar Manav ile Olimpos’ta 4 gün 4 gece toplam 18 saat yaratıcı Drama Eğitimi alacak akşamları ateş başında masallar ve unutulan oyunlarla annelerimizin çocukluğunun özlenen akşamlarını yaşayacağız.

Son gün Sulu ada tekne turu ile mavi ve turkuazın içinde kaybolacağız.

Ayrıntılı program şöyle:

1. Gün:

Okul öncesi dönemde, dramada uygulanan doğaçlama çalışmaları ile çocukların bağımsız düşünme yetisinin gelişmesine, sosyal  ve  psikolojik  duyarlılığının  artmasına,  yaratıcılık  ve  estetik  gelişiminin desteklenmesine, nasıl yardımcı olduğunun örneklerini göreceğiz.

2. Gün:

“Kuşlar uçar, balıklar yüzer, çocuklar oyun oynar.” -Garry Landreth

Oyun terapisi ve drama ile çocukların günlük yaşam içinde normal gelişimini etkileyen duygusal, davranışsal ve psikolojik problemleri fark etmelerini ve problemin büyümesini engellemek için ürettikleri çözümlere birlikte tanık olacağız.

3. Gün:

Yaratıcı drama ile Olimposta yolculuğumuzda geçmişi anlayacak, tarihe saygı duyacak, toplumların harcadığı emeklerin bugüne kadar aralıksız olarak nasıl geldiğini, günlük hayatımız ve sanatlarımızla diğer toplumların tarihleri arasındaki ilgiyi fark edeceğiz.

4. Gün:

Sulu Ada’ya tekne turu

Konaklama, üç öğün yemek, çay, su, kahve

Eğitim sürecinde çocuğu ile birlikte gelen arkadaşlarımızın çocukları için bir okul öncesi öğretmeni bizlerle birlikte olacaktır.

 

Ücretlendirme: 4 gün 4 gece 1000 TL (Nisan Mayıs Haziran 3 taksit. 400+400+200 şeklinde yapılabilir)

Cumartesi ve Pazar katılmak isteyenler için; 680 TL – Antalya içindeki katılımcılar için her bir eğitim (Yemek hariç) 200 TL

Başvurular için buraya buyurun:

E-mail: maviegitimdanismanlik@gmail.com

Tel: 0544 568 84 39                                                                  .

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir