Villa’da Tatil Keyfi

Pegasus’la ucuz tatil yapma fırsatını yakalayın…
04/02/2015
Villada yaz tatili
17/02/2015
Pegasus’la ucuz tatil yapma fırsatını yakalayın…
04/02/2015
Villada yaz tatili
17/02/2015

Muhafazakar Villa’da Size Özel Tatil Keyfi

Dünyanın her köşesinde insanlar yoğun çalışma temposunun getirdiği stres ve yorgunlukla beraber birçok rahatsızlıkla karşılaşabiliyor. Hayatlarını istedikleri standartlara ulaştırmak ve ailesini, çocuklarını yüksek standartlara kavuşturmak için maalesef her insan kendince çeşitli mesleklerle uğraşmak ve maddi olarak gücünü kazanmak zorundadır. Yoğun eğitim hayatlarından sonra iş hayatına başlayan insanlar  hayatları boyunca bu meslek veya mesleklere yoğunlaşmakta. Bitmek bilmeyen yükselme çabaları da insanları bir hayli zorlamakta.

Bu yoğun stres ve yorgunluktan kurtulmak için dünyanın her kesiminde insanlar hayatlarında yıllın belli dönemlerinde sevdikleri şeyleri yaparak bir nebze olsun rahatlamaya çalışır. İnsanlara bu yönde daha iyi hizmet vermek için bir çok yeni sektör ve sektör kolları oluşmuştur. Bu noktada bazı insanlar rahatlamalarını sportif aktiviteler, wellness, masaj gibi çeşitli spor ve aktivitelerle yaparken bazıları doğayla bütünleşmeyi seçerler. Öte yandan deniz ve güneş tutkunu insanlar tatillerini güneşin bol denizin güzel olduğu doğal güzellikleri ve konaklamanın güzel olduğu bölgelerde geçirirler. Bunların aksine yalnızlık ve ev ortamından hoşlanan insanlar aileleriyle birlikte evde rahatlayıp dinlenmeyi tercih ederler.

Seçeneklerin bu denli fazla olması sayesinde her tür insan isteyip arzuladığı tatil fırsatını elinde bulundurmaktadır. Ülkemizde genellikle güneş deniz turizmi tercih edilir ancak Marmara bölgesinde bulunan Uludağ’ımız kış turizmine bir hayli uygun bir bölgedir. Bu bölgeye de ülkemizden birçok insan turist olarak gitmektedir. Uludağ’da neredeyse yılın her ayı az veya çok kar görmek mümkündür.

Öte yandan dini gereklilikleri doğrultusunda tatil ve gezi yapmak isteyenler için Mekke ve Medine seyahatleri düzenlenmektedir. Bu bölgelerde hem dini gereksinimler yerine getirilir hem de bölgenin kültürüyle bütünleşilip, bölge güzelce tanınmış olur.

Villa Balayı - Fethiye, Kayaköy
Villa Balayı – Fethiye, Kayaköy

Deniz ve yaz turizmi için göz önünde olmayan bir tatil mekanı tercih eden aileler için muhafazakar villalar kurulmuştur. Bu muhafazakar villalarda kalan misafirler gıdalarını kendileri istedikleri şekilde hazırlayıp tüketirler. Muhafazakar villaların mimarisi özel olarak düşünülmüş olup,  dışarıdan görülmeyecek şekilde planlanmışlardır.

Villa Ilgaz, Kalkan
Villa Ilgaz, Kalkan

Muhafazakar villaların havuzları da kesinlikle dışarıdan gözükmemektedir. Muhafazakar villalar, misafirlerin ibadetlerini gerçekleştirmeleri için uygun ortamı sağlamaktadır. Ülkemizde son yıllarda dini gereksinimlerini tatilde de aksatmamak isteyen insanlar için muhafazakar villalar bir hayli revaçtadır.

Kaynak: https://www.yazlikvillam.com.tr/

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir