Avrupa Rüyası ile Büyük Britanya Turu

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa Turu ile Norveç Fiyortları
21/04/2018
Influencer Olmak İsteyenlere Tavsiyeler
25/03/2019
Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa Turu ile Norveç Fiyortları
21/04/2018
Influencer Olmak İsteyenlere Tavsiyeler
25/03/2019

Avrupa Rüyası ile Baştanbaşa İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’i Keşfedin!

Bugün size rüya gibi bir turdan bahsedeceğiz! Tek seferde tüm Birleşik Krallık ve İrlanda’yı gezebileceğiniz Avrupa Rüyasının Büyük Britanya Turu ile karşınızdayız.

10 gün boyunca İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’de 15 şehri gezeceğiniz Avrupa Rüyası Turu, British Airways’ın İstanbul-Londra arasındaki uçuşları ile gerçekleşecek.

İngiltere gibi konaklama konusunda pahalı olan bir coğrafyada her gece 4 yıldızlı otellerde konaklıyorsunuz. Büyük Britanya Turunda single farkı ödemeden tek başınıza seyahat edebilmeniz ve tur ücreti haricinde 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeyecek olmanız ise turun en güzel yanı!

Tüm bunların yanında bir de İrlanda Denizi’nde iki gemi yolculuğu yapacaksınız.

İngiltere Turu Tadında 8 İngiliz Şehrini Keşfedeceksiniz

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile baştanbaşa tüm Birleşik Krallık’ı İngiltere’de yaşayan profesyonel rehber eşliğinde keşfetmeye hazır mısınız?

İngiltere’de nereleri mi göreceksiniz?

The Beatles’ın “Don’t Let Me Down” parçası eşliğinde gezeceğiniz Liverpool sokakları, Sherlock Holmes filmindeki Robert Downey Jr’in her an bir ev kapısında sokağa fırlayacak hissine kapılacağınız Londra’nın baş döndüren manzarası, Harry Potter filmleriyle zihnimizde yer eden üniversite şehri Oxford’da gezinmek yapılacak etkinliklerden bazıları.

Avrupa’dan Uzak Doğu’ya, Karayipler’den Amerika kıtalarına kadar tam 27 ülkenin mutfaklarından 200’ü aşkın lüks restoranın sizi beklediği Birmingham, Shakespeare’in Hamlet’indeki “Olmak ya da olmamak, işte mesele bu…” tiradının kulaklarınızda yankılanacağı Stratford-upon-Avon kasabası, direniş ve isyan hikayeleriyle efsanelere konu olmuş Orta çağ şehri York ve Wallace & Gromit’in yaratıldığı doğanın göbeğindeki İngiliz şehri BristolAvrupa Rüyası’nın İngiltere Turu ile gezeceğiniz şehirler arasında.

İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler Turunu da Unutmamak Gerek!

İskoç Aydınlanması’nın büyük düşünürlerine ev sahipliği yapan Birleşik Krallık’ın Atina’sı Edinburgh, Tugay Kerimoğlu ile tanıdığımız gaydanın ve geleneksel etekli kıyafet giyen erkeklerin memleketi Glasgow, İskoçya’daki duraklarınız.

İrlanda’da ise Braveheart filmindeki Willam Wallace’un “özgürlük” diye haykırdığı yeşil coğrafya Dublin, gerek filmiyle gerekse efsanesiyle dillere destan olan Titanik’in yapıldığı şehir Belfast, Kuzey İrlanda’daki duraklarınız olacak.

Galler’de ise doğasıyla göze çarpan Swansea ve Orta çağı havasını sonuna kadar soluyacağınız Cardiff sizi bekliyor.

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Unutmadan, o kadar anlattık; tanıtım filmini de şuraya bırakalım :)

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir