İstanbul’un gözde ilçesi Bakırköy

Venedik’te Konaklama Tavsiyeleri
14/12/2019
Geçici Haller: Fotoğraf Sergisi
04/02/2020
Venedik’te Konaklama Tavsiyeleri
14/12/2019
Geçici Haller: Fotoğraf Sergisi
04/02/2020

İstanbul’un gözde ilçesi Bakırköy

Bakırköy, İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri ve son yıllarda bu bölgeye yapılan yatırımların neticesinde popularitesi de iyice artmaya devam etmekte. Şehre ister iş seyahati için, ister sadece tatil yapmak için gelmiş olun, Bakırköy uygun otel seçenekleri ile ve şehrin her yerine kolay ulaşım sağlaması nedeniyle konaklama tercihleriniz arasında üst sıralarda olmalı.

A view of a cityDescription automatically generated

Bakırköy’de, gerek Marmaray, gerekse şehrin pek çok bölgesine sefer yapan otobüsler ve hatta şehrin Anadolu yakasına geçmeniz için deniz otobüsü de mevcut, dolayısıyla, Bakırköy’de konaklamak demek, her yere kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yerdesiniz demek.

Bakırköy, hem şehir merkezine yakın, hem de şehrin karmaşasından uzak, sahil kenarında, manzaralı ve konforlu konaklama sunan pek çok otelin olduğu bir ilçe. Bakırköy merkez otellerinin yanısıra, Zeytinburnu sahilinden, Ataköy, Yeşilyurt ve Yeşilköy sahiline kadar uzanan bölgede, hem dünya markası hem de yerel prestijli oteller yer almakta. Tabii ki küçük ve sevimli butik oteller ve uygun ucuz oteller de var. Yani, kısaca Bakırköy otelleri her bütçeye ve zevke uygun seçenekler sunmakta.

A large body of water with a city in the backgroundDescription automatically generated

Bakırköy’de yapılabilecek aktivitelerin başında özellikle çocuklu aileler için Florya’daki İstanbul Akvaryum ve İncirli’deki Bakırköy Botanik Park önerilir. İstanbul Akvaryum, binlerce deniz canlı türünü barındıran, benzer akvaryumlarla kıyaslandığında, gerçekten de gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en iyilerinden biri. Bakırköy Botanik Park ise Türkiye’nin en yüksek oyun kuleleri, girişte sizi karşılayan konuşan dinozor heykelleri, su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeleri, şifalı bitkileri ile hem çocuklar hem de büyükler için eğlenceli bir ortam.

Bakırköy, alışveriş için de ideal bir yer. Türkiye’nin ilk Avm’si de burada açılmıştı zaten. Bugün şehrin en prestijli bir kaç alışveriş merkezinden tutun da outlet AVM’lerine kadar pek çok seçenek yine Bakırköy’de bulunmakta. Yeşilköy’deki Çarşamba pazarı da, her hafta şehrin pek çok bölgesinden ziyaretçi akınına uğramakta.

Bakırköy’de bulunan pek çok kültür ve sanat merkezi ile sahil şeridindeki çay bahçeleri ve piknik alanları da ilçeyi çekici kılmakta.

A large tree in a gardenDescription automatically generated

Ayrıca, Bakırköy yine İstanbul’un çok önemli bir kaç özel ve devlet hastanesine de ev sahipliği yapmakta. Bu şehre tedavi amacıyla gelenler de Bakırköy konaklama seçeneklerinden faydalanabilirler.

Bakırköy otel fiyatlarını kontrol ederek size en uygun olan konaklamayı seçebilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir