Polonezköy’de bir lezzet durağı: Villa Polonez

Arabayla İstanbul’dan Polonya’ya – Bölüm 6: Budapeşte
18/02/2019
Büyükçekmece Albatros’ta mavi-yeşil bir gün…
03/09/2019
Arabayla İstanbul’dan Polonya’ya – Bölüm 6: Budapeşte
18/02/2019
Büyükçekmece Albatros’ta mavi-yeşil bir gün…
03/09/2019

Villa Polonez, Polonezköy’de gerek konumu gerek kahvaltı ve yemekleri ile öncelikle tercih edilmesi gereken bir mekan. Bir kere ormanın içinde göz alabildiğince yeşil bir cennette gibisiniz. Uçsuz bucaksız bir yeşillik var önünüzde.

Oksijen, sessizlik ve huzur… İnanılmaz güzel bir ortam.

İster kahvaltıya gidin ister yemeğe, her şekilde çok keyifli bir mekan. Biz şu ana kadar, birkaç kez kahvaltıya ve bir kez de öğle yemeğine gittik bu mekana ve artık kesin abone oldum diyebilirim buraya.

Kahvaltı serpme kahvaltı şeklinde. Öğle yemeği menüsü soğuk/sıcak mezeler, ana yemekler ve tatlı çeşitlerinden oluşmakta. Öğle yemeğine gittiğimiz bu son seferde bizim favorilerimiz içli köfte ve kuzu küşleme oldu ama yediğimiz her şey gerçekten çok lezzetliydi. Tatlılara gelince sufle, cheesecake ve brownie aldık, masada paylaşıldı ve üçü de birbirinden şahaneydi tatlıların.

İnternet sayfalarından menüye ve fiyatlara ulaşmanız mümkün. Gerçi menüde olup, bazı günler bulunmayan ürünler oluyor anladığımız kadarıyla, yani çok seçiciyseniz belki önceden sorup gitmenizde fayda var.

Yemek sonrasında kendi bahçelerinden topladıkları dut ve kirazlardan ikram ettiler bize, hem sürpriz ve jest olarak çok hoştu, hem de o taptaze meyvelerin tadına doyum olmadı doğrusu.

Bizim ailece gidip, çok memnun kaldığımız bu mekanı herkese tavsiye ederiz. Erdal Bey ve tüm personel çok ilgili insanlar, hizmet kalitesi de güzel, e daha ne olsun ?

Mekanın özel otoparkı var ama arabanızı valeye teslim ederek bırakıyorsunuz.

Mekana 5 dk yürüme mesafesinde ise orman içinde bir yürüyüş parkuru var. Yemek sonrası alınan kalorilerin yakılması için bol oksijenli bu enfes yürüyüş mutlaka tavsiye olunur. Bu linkten google haritalar üzerinde parkur başlangıç konumuna ulaşabilirsiniz.

Dilek & Hür Tavaşoğlu

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Soğuk bir kış günü İstanbul Kadıköy’de doğmuş. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu. Özel sektörde yönetici olarak çalışmakta. Çocukluğundan beri teknoloji düşkünü. Komşu bakkal Ata Amca'sının teybini ödünç alıp Sinclair Spectrum 48K bilgisayarına kasetten oyun yüklediği günleri halen hatırlayıp, teknolojinin bu kadar kısa zamanda ne kadar çok ilerlediğine bazen şaşırıyor. Hayatta olmazsa olmazı gezmek, seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek. Yurtdışına ilk çıkışı 30 yaşlarına yakın bir zamanda olduğu için hala hayıflanır ve belki de bu yüzden arayı kapatmak için zaman ve para elverdikçe o ülke senin, bu ülke benim dolaşmakta... Bencetatil.com’un sahibesi Dilek V. Tavaşoğlu ile evli. İki gezgin ruh bir araya gelince hem gezmek, hem de gezip gördüklerini anlatıp başka seyahat severlere aktarmak ortak tutkuları oldu.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir