Netflix yeni dizisi: Cursed

KİTAP YORUMU: Nefret Oyunu – Sally Thorne
05/06/2020
KİTAP YORUMU: Son Şans – Damlanur Büyükşen
21/08/2020
KİTAP YORUMU: Nefret Oyunu – Sally Thorne
05/06/2020
KİTAP YORUMU: Son Şans – Damlanur Büyükşen
21/08/2020
Cursed Featured Image

Arthur efsanesine farklı bir yorum: Cursed

King Arthur ile ilgili efsaneler bugüne kadar pek çok film ve diziye konu oldu. Muhtemelen herkes şu kayaya saplı kalmış kılıç ve onu sıkıştığı yerden çıkaran kudretli savaşçılar ile ilgili en azından bir tane film veya dizi seyretmiştir.

New York Times’ın en çok satan kitaplar listesine girebilmiş bir çizgi romandan aynı isimle uyarlanmış Cursed de yine o hikayeyi anlatan bir yapım. Netflix’in yeni orijinal dizilerinden olan Cursed benim merakla beklediğim bir yapım.

Özellikle Game of Thrones sonrasında, fantazi tarzı yapımlar daha bir ilginç geliyor bana. Tabii ki o kalitede bir dizi beklemiyorum, yanlış anlama olmasın ama Katherine Langford’u 13 Reasons Why dizisinde seyrederken, bu genç aktristin fantazi türü bir yapımda başarılı olabileceğini düşünmüştüm nedense.

cursed - Nimue
Cursed – Nimue

Cursed’de Katherine Langford’u Nimue isimli bir büyücü/cadı olarak izleyeceğiz. Efsanevi kılıç Excalibur’u kullanan doğaüstü yeteneklere sahip bir kadın karakteri izlemek enteresan olacaktır diye tahmin ediyorum.

Tabii bir de bu dönemi anlatan yapımların vazgeçilmezi Merlin de kendisine eşlik edecek. Merlin karakterini Vikings dizisinden tanıdığımız İsveçli oyuncu Gustaf Skarsgård canlandırıyor.

Cursed - Merlin

Arthur karakterinde ise enteresan bir seçim yapılmış. Sanıyorum Arthur karakteri ilk kez zenci bir aktör tarafından canlandırılacak. Excalibur’u ilk kez bir kadında görecek olmamız gibi Arthur olarak da zenci bir aktör olan Devon Terrell’ı izlemek ilginç olacak. Devon Terrell’ın şu ana kadarki en bilinen rolü Barrack Obama’nın gençliğini oynadığı yine bir Netflix orijinal yapımı olan Barry bu arada.

Cursed - Arthur

Dün yayınlanan ilk resmi fragmanı oldukça başarılı buldum ben. Beklentim bir tık daha yükseldi yani…

The Witcher’ın yeni sezonunu beklerken bu dizi bakalım ne kadar zevk verecek, 17 Temmuz 2020’de göreceğiz.

Arthur efsanesi ile ilgili benim en sevdiğim yapımlardan birisi Merlin isimli 2012 yapımı dizi idi. Biraz daha esprili bir yapım olan o dizi oldukça güzel vakit geçirtmişti diye hatırlıyorum. Ona da bir göz atabilirsiniz bence, Netflix‘de mevcut.

Bu arada Cursed konusundaki yorumlarınızı ve varsa başka yeni dizi tavsiyelerinizi aşağıda paylaşırsanız sevinirim…

Hür Tavaşoğlu

Soğuk bir kış günü İstanbul Kadıköy’de doğmuş. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu. Özel sektörde yönetici olarak çalışmakta. Çocukluğundan beri teknoloji düşkünü. Komşu bakkal Ata Amca'sının teybini ödünç alıp Sinclair Spectrum 48K bilgisayarına kasetten oyun yüklediği günleri halen hatırlayıp, teknolojinin bu kadar kısa zamanda ne kadar çok ilerlediğine bazen şaşırıyor. Hayatta olmazsa olmazı gezmek, seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek. Yurtdışına ilk çıkışı 30 yaşlarına yakın bir zamanda olduğu için hala hayıflanır ve belki de bu yüzden arayı kapatmak için zaman ve para elverdikçe o ülke senin, bu ülke benim dolaşmakta... Bencetatil.com’un sahibesi Dilek V. Tavaşoğlu ile evli. İki gezgin ruh bir araya gelince hem gezmek, hem de gezip gördüklerini anlatıp başka seyahat severlere aktarmak ortak tutkuları oldu.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir