Haberleri Bundle ile takip etmek ayrı bir keyif…

Uçakta el bagajına ne koyalım?
02/07/2015
Haydi sizi Govego.com ile tanıştıralım…
07/08/2015
Uçakta el bagajına ne koyalım?
02/07/2015
Haydi sizi Govego.com ile tanıştıralım…
07/08/2015

BUNDLE: Tüm haberler tek uygulama ile elinizde!

Akıllı telefonumda en sık kullandığım uygulamaların başında haber okuma uygulamaları geliyor. Kahvaltı yaparken, dolmuş veya taksi ile giderken bir çok zaman telefonumu elime alıp bu uygulamalardan birisini açarım. Bu tür uygulamalar ile teknoloji, siyaset veya seyahat gibi ilgimi çeken konularda güncel gelişmeleri takip etmek bir çok siteyi tek tek ziyaret etmekten çok daha kolay geliyor bana, ki zaten tahmin ediyorum bu tür uygulamaların bu kadar popüler olmasının nedeni de bu.

Bir kez takip etmek istediğiniz haber kaynaklarını uygulamaya kayıt ediyorsunuz sonrasında tüm güncellemeler tek bir uygulamadan takip edilebiliyor.
Uzunca bir süre Pulse uygulamasını kullandım. LinkedIn, Pulse uygulamasını satın aldıktan sonra arayüzünde başta olmak üzere çeşitli değişiklikler yaptı ve bir şekilde beni farklı bir uygulama arayışına yöneltti. Sanıyorum tam da o sırada yeni bir Android telefona geçiş yaptım ve o telefonda Flipboard ön yüklü olarak geldiğinden bir süre de bu uygulamayı kullandım. Türkiye’de satışı yapılan bir telefon ile önyüklü olarak gelen uygulamanın haber içerikleri için bölge ayarlarında Türkiye’nin olmaması çok üzücü bir durumdu. Bir süre idare ettim ama hiçbir zaman tam da ısınamadım.

Yakın bir zamanda Google Play Store’da gezinirken nispeten yeni bir uygulamanın varlığını fark ettim. Uygulamanın ismi Bundle News.

b1
Google Play Store sayfasından uygulamayı Android telefonunuza indirebilirsiniz…

Dwarf Planet isimli bir yayıncı şirket tarafından geliştirilen Bundle News uygulaması, ilk kurduğum andan itibaren bana çok kullanışlı geldi. Oldukça sade, anlaşılır bir arayüzü var.

Bir çok benzer uygulamada olmayan Türkiye’ye özel haberlere kolayca ulaşılabiliyor. Aynı zamanda teknoloji gibi yurtdışı kaynaklı haberlere de Bundle ile kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Sürekli takip etmek istediğiniz haber akışlarını My Bundle isimli okuma listenize ekleyerek bu konulardaki güncellemelerden haberdar olabiliyorsunuz.

b2
Bundle News Android ekran görüntüsü

Bunun yanı sıra bir de Bundle ekibinin seçtiği haberleri gösteren Hot Bundle isimli bir haber akışı mevcut uygulamada. Kendi seçmiş olduğunuz kaynakları okuyup bitirdiğinizde başka enteresan ne gelişmeler var derseniz Hot Bundle linkine girerek güncel karma bir yayın akışını da okuyabiliyorsunuz.

Uygulamayı sevip kullanmaya başladıktan sonra biraz araştırma yapınca Dwarf Planet ile ilgili enteresan bir bilgiye de ulaştım. Uygulamanın kalitesi nedeniyle ne yazık ki tahmin edememiş  olsam da Bundle tamamen Türklerden oluşan bir ekibin ürünü. Çok sayıda yazılım mühendisi, yönetici ve tasarımcıdan oluşan bu ekip bence çok güzel bir iş çıkartmış. Kesinlikle yazımın başında saydığım yabancı uygulamalardan aşağı kalır bir yanı olmadığı gibi ülkemize has içeriklerin de uygulamaya dahil edilmiş olması nedeniyle fazlası var demek oldukça doğru olur.

Dediğim gibi uygulama gerçekten çok başarılı. Bunun yanısıra benzer yerel uygulamaların daha da artması için de destek olunması gerektiğini düşündüğümden mutlaka mobil cihazınıza indirerek denemenizi öneriyorum. Bundle News uygulamasını beğenerek diğerlerine veda edeceğinizi tahmin ediyorum.

Uygulamayı mobil cihazınıza aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz:

Android :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwarfplanet.bundle

IOS :

https://itunes.apple.com/tr/app/bundle-news.-blog-business/id830521905?mt=8

H. Hür Tavaşoğlu

Soğuk bir kış günü İstanbul Kadıköy’de doğmuş. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu. Özel sektörde yönetici olarak çalışmakta. Çocukluğundan beri teknoloji düşkünü. Komşu bakkal Ata Amca'sının teybini ödünç alıp Sinclair Spectrum 48K bilgisayarına kasetten oyun yüklediği günleri halen hatırlayıp, teknolojinin bu kadar kısa zamanda ne kadar çok ilerlediğine bazen şaşırıyor. Hayatta olmazsa olmazı gezmek, seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek. Yurtdışına ilk çıkışı 30 yaşlarına yakın bir zamanda olduğu için hala hayıflanır ve belki de bu yüzden arayı kapatmak için zaman ve para elverdikçe o ülke senin, bu ülke benim dolaşmakta... Bencetatil.com’un sahibesi Dilek V. Tavaşoğlu ile evli. İki gezgin ruh bir araya gelince hem gezmek, hem de gezip gördüklerini anlatıp başka seyahat severlere aktarmak ortak tutkuları oldu.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir