Işık GAP’tan Yükseliyor! Gap Turu ile Doğunun Işığını Keşfedin!

Neden Araba Kiralamalısınız?
26/07/2019
Venedik’te Konaklama Tavsiyeleri
14/12/2019
Neden Araba Kiralamalısınız?
26/07/2019
Venedik’te Konaklama Tavsiyeleri
14/12/2019

Işık GAP’tan Yükseliyor. Gap Turu ile Doğunun Işığını Keşfedin!

Güneydoğunun yüzyılları aşan güzelliğini görmek isteyenler için düzenlenen GAP turu farklı kültürleri tanımanıza imkan veriyor. Son dönemlerde yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de gözdesi olan bölge görkemli geçmişi sayesinde dikkat çekmeye devam ediyor. Kültür zenginliğinin yanı sıra lezzetli yemekleri ile de kusursuz bir zaman geçirmenizi sağlıyor. GAP turu Ankara çıkışlı ya da İstanbul çıkışlı seçenekleri ile dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız eşsiz kültürü tanıma avantajı veriyor.

GAP Turu Uçaklı Seçenekleri ile Sizleri Bekliyor?

GAP turu uçaklı seçeneklerini değerlendirerek kısa sürede kültür turunuza başlayabilirsiniz. Bu rotada Gaziantep, Mardin ve Şanlıurfa şehirlerinin tarih kokan tüm mekanlarını gezebilirsiniz. Uçaklı GAP turu seçenekleri arasında 3 gece ya da 4 gece konaklama seçenekleri bulunuyor. GAP turu İstanbul çıkışlı alternatifleri değerlendirdiğinizde ilk merkez Hatay oluyor. Farklı inanışların merkezi olan Hatay’da Asi Nehri ve Çan başta olmak üzere pek çok doğal güzellikleri görme imkanı bulabilirsiniz. Mitolojiye merakı olanlar için ise Antakya’nın gizemli geçmişini şahitlik edebilirsiniz. Dünyanın hayranlıkla takip ettiği Mozaik Müzesi de gezinin Hatay ayağı kapsamında yer alıyor. Cami ziyaretlerinde Hristiyanlığın en eski ve en önemli kiliselerine kadar insanlık tarihine ışık tutan yapılar da GAP turu kapsamında kendine yer buluyor.

İstanbul Çıkışlı GAP Turu ile Tadına Doyamayacağınız Bir Gezi

İstanbul çıkışlı GAP turu ile farklı yol güzergahları arasından seçim yapabilirsiniz. Van, Bitlis, Mardin ve Urfa güzergahına sahip turu seçmeniz halinde gezinin ilk durağı Van olacak. Van merkeze indiğiniz andan itibaren şehrin sizi tüm misafirperverliği ile ağırladığını hissedebilirsiniz. Van kapsamında Muradiye Şelalesi, Van Gölü, Akdamar Kilisesi, Van Kalesi ve Van Etnografya ve Arkeoloji Müzesini görme imkanı elde edersiniz. Bitlis, Veysel Karani Türbesi, Hasankeyf ve Mağara Evleri gibi gezmekten keyif alacağınız tarihi mekanlar ile buluşmanızı sağlıyoruz. Van başlangıçlı tur, 5 gün sürmekle birlikte daha kısa seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. 3 günlük GAP turu ile bölgenin görülmeye değer pek çok noktasını keşfedebilirsiniz. İstanbul Havalimanından Diyarbakır’a yapılan uçak yolculuğundan sonra Tarihi Hasan Paşa Hanı’nda kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Diyarbakır Ulu Cami, Hevsel Bahçeleri, Ilısu Barajı ve daha birçok doğal ve tarihi güzellikleri ile tanışarak gezmeye doyamayacağınız Hasankeyf’e doğru çıkılan rotada, tarihi güzelliklere doyamayabilirsiniz. Tarihi Midyat evlerinin ziyareti ile ilk günü kapatabilirsiniz. Ertesi gün Göbeklitepe ve Şanlıurfa ile tarihi zamanlar arasında keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Son gün ise Harran ve Adıyaman’ı gezdikten sonra Nemrut Dağının mistik havasında gün batımını izleyerek Prontotour güvencesi ile mutlu bir şekilde tatilinizi sonlandırabilirsiniz. 3 günlük GAP turu ile dünyanın ilk yerleşim merkezi olarak da bilinen Göbeklitepe, Şanlıurfa, Mardin, Harran, Halfeti ve Gaziantep gibi bölgenin önemli kültür merkezlerini adım adım gezebilirsiniz.

GAP Turu Fiyat Seçenekleri Her Bütçeye Hitap Ediyor

Midyat’ın zamana meydan okuyan evlerinden Nemrut dağının günü uğurlayışına kadar doğu kültürüne dair birikimi birkaç günlük GAP turu ile yaşama imkanına sahipsiniz. Prontotour GAP turu fiyat seçenekleri ise tüm bu zenginlikleri herkes görebilsin diye ekonomik düzeyde belirleniyor. Fiyat listesinde karşınıza çıkan değişiklikler tamamen gezinin süresi ve rotasına bağlı olarak belirleniyor. Uçaklı ve otobüslü alternatifler turlarda fiyat farkını ortaya çıkaran konular… Geziniz boyunca beklentilerinizden fazlasını sunmayı amaçlayan Prontotour ekibi, ihtiyaç duyduğunuz her konuda sizlerin en büyük destekçisi.

Kültürel bir tur ile kendinizi tarihin sayfalarında dolaşıyor gibi hissetmeniz için düzenlenen GAP turu kapsamında birçok şehri görme imkanı elde edebilirsiniz. Bu bahar siz de doğu kültürünü ve geçmişten günümüze doğu medeniyetlerini Prontotour farkı ile keşfetmek için kendinize uygun paketlerden birini hemen satın almaya ne dersiniz?

Soğuk bir kış günü İstanbul Kadıköy’de doğmuş. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu. Özel sektörde yönetici olarak çalışmakta. Çocukluğundan beri teknoloji düşkünü. Komşu bakkal Ata Amca'sının teybini ödünç alıp Sinclair Spectrum 48K bilgisayarına kasetten oyun yüklediği günleri halen hatırlayıp, teknolojinin bu kadar kısa zamanda ne kadar çok ilerlediğine bazen şaşırıyor. Hayatta olmazsa olmazı gezmek, seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek. Yurtdışına ilk çıkışı 30 yaşlarına yakın bir zamanda olduğu için hala hayıflanır ve belki de bu yüzden arayı kapatmak için zaman ve para elverdikçe o ülke senin, bu ülke benim dolaşmakta... Bencetatil.com’un sahibesi Dilek V. Tavaşoğlu ile evli. İki gezgin ruh bir araya gelince hem gezmek, hem de gezip gördüklerini anlatıp başka seyahat severlere aktarmak ortak tutkuları oldu.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir