Kazıklamasın bizi…

Rötar böyle affettirilir…
03/04/2014
Soğuk millet kavramı ne kadar doğru?
20/04/2014
Rötar böyle affettirilir…
03/04/2014
Soğuk millet kavramı ne kadar doğru?
20/04/2014

Kazıklamasın bizi…

Almanya’ya yaptığımız seyahatlerden birinde Frankfurt şehrini gece geç saatlere kadar gezdik, ki Almanya’ya göre geç saat akşam 21:00 falan oluyor biliyorsunuz. Merkezden, daha doğrusu kaldığımız otelden oldukça uzaktaki bölgelere kadar yürüyerek gittik. Her zamanki gibi inanılmaz yorulmuştuk ve ikimizde de daha fazla yürüyecek hal kalmamıştı.

Otele nasıl dönelim diye konuşurken yakınımızda bir taksinin yolcu indirdiğini gördük. O yorgunlukla otobüs durağı arayacak bile halimiz olmadığından, haydi bu seferlik taksiyle dönelim dedik. Hemen koştuk bindik. İngilizce olarak gideceğimiz yeri söyledik ve şoför yola koyuldu. Yolculuk sırasında araçtaki konuşmalar şu şekilde idi:

Dilek: Nereyi tarif ettiğimizi anladı inşallah. Pek İngilizce bilmiyor, otelin adını da anlamadı gibi geldi bana. Dikkat edelim de yanlış bir yere götürmesin bizi.

Hür: GPS’i açtım telefonda, bakıyorum zaten.

Dilek: Bu arada buralar hiç tanıdık gelmiyor bana, yürürken geçmiş miydik?

Hür: Yürüdüğümüz yoldan değil başka bir yerden götürüyor galiba… Başka yerlerde dolandırıp çok para almasın bizden?

Şoför: (Türkçe olarak) Yok be abi, sizi kazıklamam merak etme! Türkiye’den gezmeye mi geldiniz buraya?

Hür: Eee kem küm….

Dilek: Ehuehuehe :)

…..

…..

Bu tecrübeden sonra, dünyanın neresinde olursak olalım, nasıl olsa bizi anlamazlar diye düşünüp böyle rezil olmamak için anadilimizde konuşurken bile çok dikkat ettik :)

Hür Tavaşoğlu

Yurtdışı tatillerinizde başınıza gelen ilginç veya komik bir hikayeniz varsa, siz de bize yazın, yayınlayalım…

admin@bencetatil.com

Soğuk bir kış günü İstanbul Kadıköy’de doğmuş. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu. Özel sektörde yönetici olarak çalışmakta. Çocukluğundan beri teknoloji düşkünü. Komşu bakkal Ata Amca'sının teybini ödünç alıp Sinclair Spectrum 48K bilgisayarına kasetten oyun yüklediği günleri halen hatırlayıp, teknolojinin bu kadar kısa zamanda ne kadar çok ilerlediğine bazen şaşırıyor. Hayatta olmazsa olmazı gezmek, seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek. Yurtdışına ilk çıkışı 30 yaşlarına yakın bir zamanda olduğu için hala hayıflanır ve belki de bu yüzden arayı kapatmak için zaman ve para elverdikçe o ülke senin, bu ülke benim dolaşmakta... Bencetatil.com’un sahibesi Dilek V. Tavaşoğlu ile evli. İki gezgin ruh bir araya gelince hem gezmek, hem de gezip gördüklerini anlatıp başka seyahat severlere aktarmak ortak tutkuları oldu.

Paylaşmak ister misiniz?

2 Comments

  1. Gamze dedi ki:

    Ha ha ha! Çok tatlı olmuş bu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir