Otelfiyat.com’dan tavsiyeler

İlham veren film günleri İstanbul’da!
02/04/2016
İndirimli kiralık araba fırsatları
20/06/2016
İlham veren film günleri İstanbul’da!
02/04/2016
İndirimli kiralık araba fırsatları
20/06/2016

Kısa Tatil Planlarınız için Otel Fiyatları

Her insan için doğal bir ihtiyaç olan tatil yapma gereksiniminizi kısa tatil planlarıyla karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda bütçenize uygun otel fiyatları ile zamanınızı en verimli şekilde değerlendirip dinlenebileceğiniz bir plan yapmanız gerekiyor. Eğer kısa tatillerinizin her anını unutulmaz tatil anılarıyla doldurmak istiyorsanız seçimlerinizi çok dikkatli yapmanız lazım.

Her zaman uzun uzun tatil planları yapmanız mümkün olmayabilir. İş yoğunluğu ve aile ziyaretleri gibi sebeplerle uzun tatil dönemlerinizde bile şehir dışına çıkmak zor hale gelebilir. Bunun için daha çok günübirlik ya da hafta sonu tatilleri gibi birkaç günlük tatillere çıkmanız gerekebilir. Sadece yaz tatilleriniz için değil; bayram tatilleri için de bu kısa tatillere çıkmak isteyebilirsiniz. Bu durumda zamanınızın büyük bir bölümünü yolda geçirmemek ve dinlenmek; çıktığınız tatillerden yol yorgunluğuyla geri dönmemek için çözümler bulmanız gerekir. Bunun için de daha kısa mesafede bulunan ya da hızlı ulaşım imkânı bulabileceğiniz yerleri değerlendirmeniz daha doğru bir seçim olabilir. Böylelikle zaten kısa olan tatilinizi yolda geçirmek zorunda kalmaz ve daha kaliteli zaman geçirme olanağı bulabilirsiniz.

otel fiyat.

Kısa bir tatil için otel fiyatlarının durumu…

Pek çok kişi farkında değildir ama tatiliniz ne kadar kısa sürecekse otel fiyatları da o kadar yüksek olacaktır. Bunu düşündüğünüz zaman daha uygun fiyat seçeneklerini değerlendirerek kısa tatilleriniz sırasında bütçenizi aşmamanızın çok daha doğru bir seçim olduğunu görebilirsiniz. “Zaten tatilim kısa sürecek, yüksek fiyat ödesem de olur” mantığıyla hareket etmeniz, tatilden memnun bir şekilde dönememenize neden olacağından bu konuda daha dikkatli seçimler yapmanızda fayda var.

Zamanınız kısıtlı diye tatil planlarınızı çok hızlı bir şekilde yapmaya kalkışmanız da daha yüksek fiyatlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Tatile çıkmadan bir gün önce otel rezervasyonu yapmaya kalkmanız durumunda yüksek otel fiyat seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden daha ileri tarihlerde tatil planlarınızı yapmanız doğru bir karardır. Genellikle otellerin uzun tatillerde fiyat indirim yapabiliyor olması ve seyahat acentelerinin de bu konuda seçenekler sunuyor olması bütçenize uygun bir tatil planlamanızı kolaylaştırır.

otel fiyat

Uygun otel fiyatları için zamanlamaya dikkat…

Oteller genellikle fiyatlarını yaz sezonunda daha yüksek tutuyor. İşinizden dilediğiniz zaman ayrılamıyorsanız çoğunlukla 15 gün önce tatil planlarınızı yapma olanağı bulabiliyorsunuzdur. Bu durumda izin tarihiniz belli olur olmaz tatil planlarınızı yapmalısınız. Ancak bu süre de özellikle yaz mevsiminde tatile çıkacaklar için yeterli olmayabilir. Otellerin doluluk oranları da göz önünde bulundurulduğu zaman deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada yakalamak için sezon başında ya da sezon sonuna doğru tatile çıkmanız daha doğru bir seçimdir.

Herkesin tatile çıktığı yaz aylarında doğal olarak hem otellerde yer bulmak hem de uygun otel fiyatları bulmak daha büyük bir sıkıntı haline gelebiliyor. Hele de popüler turizm bölgelerinde bu dönemde uygun fiyatlarla karşılaşmanız çok daha zor olabiliyor. Bu yüzden tatil için zamanlamanızı daha dikkatli yapmanız gerekiyor. Bayram tatillerinin hafta sonu ile birleştiği dönemlerde tatil organizasyonlarınızın bütçenizi aşmaması için daha küçük beldelere yönelmenizde fayda var.

otel fiyati

Kısa tatiller için neden küçük beldeleri tercih etmeli?

Turizm sektörünün en hareketli olduğu yerler şüphesiz Marmaris, Fethiye ve Alanya gibi büyük tatil bölgeleridir. Burada turizmin neredeyse her mevsim çok canlı olması otel fiyat seçeneklerinin de küçük beldelere nazaran daha yüksek olmasına neden oluyor. Kısa bir tatil sırasında birkaç gece konaklayacağınız otel ve pansiyon seçeneklerini değerlendirirken yüksek ücretler ödemek istemiyorsanız daha küçük beldeleri tercih etmeniz doğru bir karar olabilir. Üstelik bu beldelerin daha sakin bir yapıya sahip olması sayesinde kısa tatilleriniz sırasında daha rahat dinlenebilirsiniz.

otel fiyatı

Hem geniş hem de küçük aileler için ideal konaklama seçenekleri sunan beldelerde daha huzurlu bir konaklamanın keyfini yaşayabilirsiniz. Elbette daha küçük otellerde daha uygun fiyatlı bir konaklama demek daha düşük kalitede hizmet demek anlamına da gelmiyor. Genel olarak insanlarda daha kaliteli bir tatil için daha yüksek ücretler ödemenin gerektiği ya da daha tanınmış otellere gidilmesi gerektiği yönünde yanlış bir inanış bulunuyor. Ancak pek çok belde de 5 yıldızlı otellerde bulabileceğiniz konforu daha uygun fiyat seçenekleri ile bulabileceğiniz konaklama seçenekleri bulunuyor.

otel fiyatlari

Hangi tatil beldelerini tercih etmeli?

Hem düşük otel fiyatları hem de yüksek kalitede hizmet bulabileceğiniz tatil beldeleri arıyorsanız öncelikle nasıl bir tatil yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Deniz kenarında bir sahil kasabasını mı, doğa yürüyüşüne çıkabileceğiniz bir yeri mi, şifalı sularında dinlenme olanağı bulabileceğiniz bir yeri mi, yoksa hepsini bir arada bulabileceğiniz bir yeri mi istediğinize karar vermelisiniz. Elbette bu seçeneklerin de fiyatları kendi aralarında değişiklik gösterdiğinden bunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Alanya’ya bağlı İncekum, Kemer’e bağlı Beldibi, Manavgat, Bodrum’a bağlı Turgut Reis, Muğla’ya bağlı Gökova gibi yerleşim bölgeleri uygun otel fiyat seçenekleri ile sahil bölgelerinde tatil yapmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra İzmir, Aydın, Çanakkale ve Balıkesir’de de uygun fiyatlı konaklama seçenekleri sunan tatil beldelerine rastlayabilirsiniz. Kaplıcaları, tarihi ve kültürel yapıları, doğal güzellikleri bakımından zengin seçenekler sunan Afyon, Balıkesir, Nevşehir ve Kütahya gibi şehirlerde de tatil planlarınızı daha düşük bütçelerle gerçekleştirmenize olanak sağlayan yerleşim birimleri bulunuyor.

otel fiyatlarıKısa tatilinizi nasıl daha ucuza getirirsiniz?

Nasıl bir tatil yapmak istediğinize karar verip hangi tatil beldelerinde kalacağınızı düşündükten sonra sıra otel rezervasyonlarınızı gerçekleştirmeye geldiğinde online rezervasyon hizmeti veren sitelerden destek almanızın faydasını görebilirsiniz. Örneğin, www.otelfiyat.com hem uygun fiyatları hem de oteller hakkında verdiği geniş bilgileriyle tatil planlarınızı daha akıllıca yapmanızı sağlıyor. Hangi otel ne gibi imkânlar sağlıyor, çevrede ne gibi etkinlikler gerçekleştirilebiliyor, bölgede bulunan diğer otel fiyatları nasıl gibi sorularınıza hızlı bir şekilde yanıt bulmanızı sağlayan site ile daha hızlı bir şekilde tatilinizi planlayabilirsiniz. Ayrıca otele nasıl ulaşabileceğiniz konusunda bilgilerin de verildiği site sayesinde tatil sırasında herhangi bir pürüzle de karşılaşmıyorsunuz.

Otellerle antlaşmalar yaparak daha düşük otel fiyat seçenekleri ile rezervasyon gerçekleştirmenizi sağlayan www.otelfiyat.com tatilinizi daha düşük fiyatlarla planlamanıza olanak sağlıyor. Online ve çağrı merkezleri aracılığıyla rezervasyonlarınızı gerçekleştiren acente ile ailenizin her bireyini düşünerek tatil planlarınızı yapabilirsiniz. Üstelik taksitlendirme de yapılabildiğinden bütçenizi zorlamadan kısa tatillerinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir