Otobüsle Avrupa Yolculuğuna Hazır Mısınız?

19 Mayıs Tatili için nereye gitmeli?
18/05/2017
Muhafazakar Tatil İçin Kiralık Villalar
10/08/2017
19 Mayıs Tatili için nereye gitmeli?
18/05/2017
Muhafazakar Tatil İçin Kiralık Villalar
10/08/2017

Otobüsle Avrupa Yolculuğuna Hazır Mısınız?

Çoğu insanın farklı bir tatil aradığının farkındayız. Ancak farklılıktan kastımız da gideceğiniz tek bir şehirde farklı bir coğrafya görmek değil. Mesela bu yazıyı okurken şöyle düşünün bir otobüs yolculuğu yapmak istiyorum ama kafamda da konfor sorusu asla olmasın. Çünkü sizin odaklanmanız gereken şey yalnızca gideceğiniz ülkeler olmalı.

 

Sanıyorum ki uzun yolculukları sevmeyen yoktur. Hele ki kafanıza yatan insanlarla bunu yapıyorsanız o zaman değmeyin keyfinize.  Hatta yapılan araştırmalar göstermiş ki dünyada en fazla seyahat etme şekli otobüs yolculuğu. Dolayısıyla bunun pek çok nedeninin de olduğu ortada.

Örneğin uçak korkusu yaşıyor olabilirsiniz ya da kendi arabanızla giderken varış noktasına yorgun bir şekilde ulaşmak istemiyor olabilirsiniz. Ama ben bunların çok dışında bir durumdan söz etmek istiyorum size. Teknoloji içerisinde olsun eğlence hiç bitmesin ve yan koltuğunuzda oturan kişi acaba horluyor mu endişesi olmasın.

Bahsetmek istediğim şeyin adı otobüsle Avrupa turu çünkü son dönemlerin en gözde ve en farklı seyahat şekillerinden bir tanesi. İnsanlar bu şekilde acaba yorulur muyum endişesi taşımıyorlar. Evet, yorulabilirsiniz ancak bu yorgunluk sizi hiçbir zaman rahatsız etmeyecek.

Üstelik yorulmamak için hiçbir nedeniniz yok. Çünkü dünyanın tüm güzellikleri de bu otobüsün rotası etrafında toplanmış gibi yurtdışı turları arasında en fazla ilgi çekeni.

Bu konuda Avrupa Rüyası firması kesinlikle en ideal olanı. Çünkü harika bir güzergâh çizmişler katılımcılarına. Paris’te bir akşam yemeği mi yemek istersiniz yoksa Cannes’te lüks mağazaları mı? gezmek. Bu arada kendinize çok büyük bir valiz hazırlamanıza da gerek yok çünkü Avrupa turu içerisinde gittiğiniz yerlerden alışveriş yapma imkanınız var hatta dostlarınız için dahi alabilirsiniz.

Kısacası ben size basit bir yolculuktan bahsetmiyorum içinde kültür, sosyallik, eğlence, aktivite ve tanımadığınız ülkeleri keşfedebilme yani her bu tur içerisinde var.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir