Villada yaz tatili

Villa’da Tatil Keyfi
16/02/2015
Kazandıran Online Tatil Alışverişi için: Bonusbay
24/02/2015
Villa’da Tatil Keyfi
16/02/2015
Kazandıran Online Tatil Alışverişi için: Bonusbay
24/02/2015

Kiralık Yazlık Villa

Koca bir yıl çalıştık ve nihayet tatil planları yapmanın vakti geldi. Bu sene tatilinizi nerede yapacaksınız acaba karar verdiniz mi? Hangi şehirde yapacağınız hiç önemli değil. Yeter ki konaklamanızın nasıl olacağına karar verin. Belki bir otel odası işinizi görebilir. Ya da kiralık bir daire tutmak istersiniz. Yazlık olması dışında pek de ayrıntılara göz atmazsınız her halde. O zaman size bir teklifimiz var; kiralık yazlık villa nasıl bir fikir? Son derece akıllıca bir durum olabilir. Çünkü bir villada daha güzel tatil yapabilirsiniz. Nasılsa yazlık bir yerdesiniz, denize ulaşmakta sıkıntınız da yok. Hangi durumda olursanız olun, bu tarz villalar işinizi kolaylıkla görecektir.

Villa Montana, Kalkan
Villa Montana, Kalkan

Üstelik villanın büyüklüğünden de faydalanabilirsiniz. Örneğin, 3 aile olarak tatile giderek, 3 katlı villanıza yerleşebilirsiniz. Ya da en üst kata çocuklarınıza ayırabilirsiniz. Kiralık yazlık villa ile emin olabilirsiniz ki tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çünkü kalabalık gidilen tatil her zaman daha hareketli ve daha eğlenceli geçecektir. Tabii karar sizin elbette. Dilerseniz sadece eşinizle giderek, koskocaman villanın tadını çıkarabilirsiniz. Akşamları serin havalarda balkon keyfi yapmak harika zaman geçirmenize yardımcı olur. Etrafı gezmeye de çıkabilirsiniz. Kiralık yazlık villa ile tatilinizi güzel kılarken, aracınızla civarda bir tur atabilirsiniz. Belki de Ege’de bir yerlerde villanızı kiraladınız. Yöreye özgü değerleri incelemek için bir gezi turuna çıkmanızı tavsiye edebiliriz. Bu da tatilinizi renklendirecektir.

Villa Selin, Kaş
Villa Selin, Kaş

Kiralık yazlık villa ile herşey size bağlıdır. Sabah kahvaltılarınızı istediğiniz saatte yapabilirsiniz. Yani otellerdeki gibi belirli bir saat dilimi arasında kalmanıza gerek kalmayacak. Dilediğiniz saatte uyanarak kahvaltınızı yapabilirsiniz. Belki de bahçesi olan bir villa kiraladınız ve bahçenizde salkımların altında kahvaltı yaparak güne başlayacaksınız. Öğle yemeklerini de aynı şekilde değerlendirebilirsiniz. Yine oteldeki gibi öğle yemeği saatlerini beklemenize gerek yok. Kaçırdık diye üzülmenize de gerek yok. Canınız o an ne isterse onu alıp kendiniz yapabilirsiniz. Tabii akşam yemeklerini de aynı şekilde isteğinize göre değerlendirebilirsiniz.  İşte bahsettiğimiz üzere, yazlık villada tatiliniz daha eğlenceli olacak, emin olabilirsiniz.

Kaynak: villaekstra.com

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir