Bomonti’de yepyeni bir yaşama çok az kaldı… Bu çok özel yatırım fırsatını kaçırmayın!
11/12/2015
Gülümsemeye dair şaşırtıcı gerçekler: Hangi gülümseme ne anlama geliyor?
26/01/2016

Kartalkaya Otelleri ve Turları

Kış sezonun yaklaşmasıyla beraber yurtiçinde tatil yapılabilecek olan yerlere rağbet de artmaya başlamıştır. Ülkemizde kış turizmi açısından elverişli birçok yer bulunur. Bunlardan birisi de Kartalkaya’dır. Sezon başladıktan sonra çok sayıda turiste ev sahipliği yapan Kartalkaya, kayak merkeziyle de bilinen bir yerdir. Bu açıdan özellikle de kış sporlarına meraklı olan kişilerin uğrak noktası sayılabilir. Ancak aktiviteler bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda doğa ve orman yürüyüşü gibi çeşitli organizasyonlar da düzenlenerek tatilcilerin en iyi şekilde zaman geçirmelerine olanak sağlanmış olur.

1

Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden birisi olan adres, Bolu ilinde yer almaktadır. Birçok otel ve farklı kayak merkezine ev sahipliği yapar. Tatilcilerin kayak aktivitelerini kolay biçimde yapabilmesi için snowboard, kızak ve kayak gibi ekipmanların kiralanmış olduğu çok sayıda yer bulunmaktadır. Kartalkaya’ya düzenlenen turlara Startatil’in linkinden ulaşabilirsiniz. Oteller konum itibariyle kayak merkezlerine yakındır. Yani tatilciler ulaşım konusunda herhangi bir zorluk ile karşılaşmazlar. Ayrıca bölge çam ağaçları ile kaplı olduğu için otellerin manzarası da tatilcileri tatmin eder.

2

Kartalkaya’nın zirvesi 2200 metre yüksekliğe sahiptir. Burada konumlanan oteller 1800 metre yüksekliğe inşa edilmiştir. Kış mevsiminde yaklaşık olarak 3,5 metre karla kaplı olan bölgede, Aralık ve Nisan ayları arasında sezon açıktır. Kış turizminin tadını çıkartmak isteyen kişiler bu sayede uzun bir süre boyunca otel bulma fırsatına sahip olurlar. Ancak sezonun açılmasına yakın bir zaman kala genel olarak otellerin birçoğu doluluğu yakalarlar. Yani Kartalkaya’da tatil geçirmek isteyen kişilerin, otellerin erken rezervasyon fırsatından yararlanması avantaj olacaktır. Böylece yer bulamama gibi sorunların ortaya çıkması da söz konusu olmaz. Sezonun ve karın en yoğun olduğu zamanlarda Kartalkaya otel fiyatları genelde daha yüksektir. Özellikle hafta sonları talebin fazla olması nedeniyle konaklama ücretlerinde de yükselme olur.
4

Bölge turistik açıdan canlı olduğu için çok sayıda oteli de barındırır. Lüks otellerin yanı sıra butik tarzı otellere de yer verilmiştir. Genel olarak tatilciler kayak merkezlerine yakın otelleri tercih etseler de, yayla ve orman içine konumlandırılmış yayla evi tarzında olan butik otellere de rastlamak mümkündür. Bunlar hem ekonomik açıdan daha uygundur hem de kişilerin farklı bir kış tatili deneyimi yaşamasına imkân sağlar. Bunun yanı sıra otellerde bölgeye ait yerel lezzetlere rastlamak da mümkündür. Çok sayıda tatilci bu açıdan memnun kalarak tatilini tamamlamaktadır.

Otellerin hepsi kış mevsimine göre dizayn edilmiş ve gerekli olan bütün hizmetler eksiksiz biçimde sunulmaktadır. Kartalkaya diğer kış tatil bölgeleri gibi sezon boyunca soğuk olur. Bundaki en önemli etkenlerden birisi de yüksek bölgelere konumlanmış olmasıdır. Haliyle otellerin kış aylarına uygun olması tatilciler için önemlidir. Böylece gün boyu farklı aktiviteler gerçekleştirerek yorulmuş olan kişiler, otele geldikleri zaman konforlu ve gece boyu soğuktan uzak şekilde dinlenebilirler.

Ancak günü tamamlamak istemeyen kişiler için de otellerin sunmuş olduğu farklı eğlence hizmetleri bulunur. Bunlar arasında canlı müzik, DJ performansları ve parti seçenekleri yer alır. Özellikle üniversite topluluklarınca organize edilen after ski partileri her yaştan kişi tarafından ilgi görmektedir. Ayrıca tatilcilerin odasına çekilerek eşsiz manzaraya karşı zaman geçirmeleri de mümkündür.

3

Manzaranın bütün tatilciler tarafından ilgi görmesi nedeniyle, Kartalkaya otellerinin neredeyse hepsinde açık ve kapalı yemek alanları bulunmaktadır. Yağışın ve soğuğun fazla olmadığı günlerde açık alanda kahvaltı keyfi yapma olanağı vardır. Üstelik otellerde sunulan yemek menüleri de son derece zengin biçimde hazırlanmaktadır. Buraya tatile gelen kişiler her açıdan farklı bir deneyim yaşama fırsatını yakalarlar.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir