Soller: Mayorka’nın incisi
04/06/2015
İbiza Adası Gezi Rehberi
05/07/2015

Süper Kahraman Bile Olsanız Uçuş Kuralları Güvenliğiniz için Gerekli

Pegasus Hava Yolları, Disney Türkiye ile işbirliği yaparak ikonik Marvel karakterlerini kullandığı çok sevimli ve yeni bir uçuş güvenliği videosu hazırlamış. Dün lansmanına gittik ve çoook eğlendik…

Pegasus "Süper Kahramanlı" uçuş videosu
Pegasus “Süper Kahramanlı” uçuş videosu

Videonun mesajı bence çok hoş: Marvel kahramanlarından Thor, Black Widow, Captain America, Iron Man, Loki, Hawkeye ve Odin’in yer aldığı  video  “Süper Kahraman bile olsanız uçuş kuralları güvenliğiniz için gerekli” mesajını esprili bir dille aktarıyor.

Hani şu vaktiyle hosteslerin el kol hareketleri ile  anlattıkları ve yolcuların genellikle sıkılıp düzgün bir şekilde izleyip dinlemedikleri uçuş kuralları var ya, işte o çok önemli bilgiler misafirlere keyifli, eğlenceli ve dikkat çekici bir dille anlatılıyor.

20150609_205809

Sinema filmi gibi çekilmiş güvenlik videosunda, uçaktaki yolcuları sevdiği Marvel karakterlerine benzeten bir çocuğun hayal dünyasına giriyoruz. Onun karakterlerle kurduğu ilişki sayesinde uçuş güvenliği kurallarını eğlenceli bir şekilde öğreniyoruz.

Marvel hayranı sevimli Arda’yı, bazı reklam filmlerinden tanıdığımız 7 yaşındaki Mustafa Orkan Baydemir canlandırıyor.

Biliyorsunuz Pegasus zaten uçak içi anonslarında “Bayanlar ve Baylar” hitabı yerine “Bayanlar, Baylar ve Sevgili Çocuklar” diyen ilk marka. O yüzden bu yeni video da Pegasus’a yakışmış.

Çekimlerde farklı ülkelerden gelen 200 kişilik bir ekip görev almış ve Amerika, Hollanda, İspanya ve Ukrayna’dan gelen 7 oyuncu ile çalışılmış. Video 6 aylık bir çalışmanın ürünü. Pegasus’un yeni güvenlik videosunun yönetmeni Walky Talky ikilisi, görüntü yönetmeni ise Macar Martin Szecsanov. Filmin müziği de Jinglehouse’dan Bülent Uludağ imzası taşıyor.

Pegasus’un bu sevimli yeni güvenlik filmini buradan seyredebilirsiniz…

Bunlar da videonun lansmanı sırasında çocukluğumuza dönüp, süper kahraman olma çabalarımız…

Gülmeyin ama!!!

Ya da tamam gülün, komik olduk biz çünkü :)

Süper Kahraman olduk biz :)
Süper Kahraman olduk biz :)
Süper Kahraman olduk biz :)
Süper Kahraman olduk biz :)
Süper Kahraman olduk biz :)
Süper Kahraman olduk biz :)

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir