İlham veren film günleri İstanbul’da!

Hayallerindeki eşi karşılarında buldular!
07/02/2016
Otelfiyat.com’dan tavsiyeler
19/04/2016
Hayallerindeki eşi karşılarında buldular!
07/02/2016
Otelfiyat.com’dan tavsiyeler
19/04/2016

 

“İLHAM VEREN FİLM GÜNLERİ” İSTANBUL’DA!

İlham Veren Film Günleri; içinde cesaret, nezaket, iyilik, güçlü karakterler ve inanmanın gücünü barındıran en iyi uluslararası kısa filmleri bir araya getiriyor!

Bağımsız Ukrayna Etkinlik Organizasyonu’nun genç ekibi, yine benzersiz bir film programını Kiev’den sonra İstanbullu sinemaseverlerle buluşturuyor. “Food Film Festival World: Turkey” ile tanıdığımız ekip, “Seyahat” ve “Spor” olmak üzere iki farklı temayla sunacakları “İlham Veren Film Günleri”ni, 23-24 Nisan ve 14-15 Mayıs tarihlerinde TÜRVAK Sinema Müzesi’nde gerçekleştiriyor.

İlk olarak 23-24 Nisan 2016 tarihlerinde, iki gün devam edecek “İlham Veren Film Günleri: SEYAHAT” programı; Hollanda, Kolombiya, Rusya, ABD, Avustralya, Almanya ve Arjantin’den farklı yönetmenlere ait toplam 18 filmi bir araya getiriyor. Varoluş ve seyahat üzerine felsefik bir filmle başlayan program, izleyenlerin en kısa zamanda Kolombiya’yı görmek istemelerine sebep olacak, bu ülkeye aşık insanların hikayelerini; yolculuklarında yalnız olmayı seçenleri; uzun bir bisiklet yolculuğu yapabilmek için işini bırakan bir adamın çarpıcı hikayesini; bir baba ile küçük kızının penguenleri görmek için Antarktika’ya yaptıkları uzun yolculuğu; ve bebekli genç bir çiftin eski bir arabayla yaptıkları Kaliforniya seyahatlerini konu alan filmlerden oluşuyor.

İzleyen herkesin, yaşamöyküsü anlatılan kişilerde kendini görerek, ertelediklerini bir an önce yapmak için gerekli ilham kaynağı ve motivasyonu bulacağı; güçlü görsel anlatımlarıyla da heyecan verici 18 kısa filmi içeren “İlham Veren Film Günleri: Seyahat”, 23 Nisan Cumartesi ve 24 Nisan Pazar günü 15:00 ve 16:30 seanslarıyla TÜRVAK Sinema Müzesi’nde!

Programla ve bilet satışıyla ilgili tüm detaylar www.facebook.com/ilhamverenfilmgunleri sayfasından takip edilebilir.

snip_20160402132415

İletişim:

Oksana Roman | Proje Yönetmeni

oksana@foodfilmfest.com.ua

0 541 900 91 36

http://www.inspiringfilms.com.ua

 

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir