Pegasus’la ucuz tatil yapma fırsatını yakalayın…

Bonus’tan aşk dolu bir kampanya
02/02/2015
Villa’da Tatil Keyfi
16/02/2015
Bonus’tan aşk dolu bir kampanya
02/02/2015
Villa’da Tatil Keyfi
16/02/2015

Atlayıp gidesi gelenlere…

Size de oluyor mu bilmem ama benim sık sık bir yerlere gidesim gelir. Belki yay burcuyum rahat duramam, alıp başımı uzaklara gidesim gelmesi ondandır; sıkılırım aynı yerde, aynı şeyleri yapmaktan. Bir yanım hep arayıştadır. Neyse ki aynı kafa biriyle beraberim de birlikte kaçıyoruz böyle buralar dar geldiğinde…

escape

Aslında seyahat en güzel terapi, en güzel hediyedir insanın kendine verebileceği. Canı sıkıldığında, işten güçten bunaldığında, kendini farklı biryerlerde bulmak istediğinde, özgürleşme duygusu için, keşfetmenin hazzı için, kafayı dağıtmak için atlayıp gitmeli bazen…

İşte o duygu sizi sardığında, aman şimdi seyahate nasıl para ayıracağım dediğinizde, aklınızda olsun diye söylüyorum, herşey biraz araştırma ve biraz da planlama ile çok kolay aslında. Çok kişi soruyor nasıl bu kadar çok geziyorsunuz diye. Öncelikle bu bir seçim. Herkesin başka yerlere ayırdığı parayı senin gönlünün nereye ayırmak istediğine bağlı gelişir herşey. Bir de ucuza seyahat etmenin uçak bileti ve konaklama gibi büyük kalem olarak görünen giderlerini ekonomik yoldan halletmenin yollarını bilmek lazım.

Kampanyaları takip etmek birinci şart elbette. Mesela, en ucuz uçak bileti aradığınızda, Pegasus tam bir seyahat dostudur. Hem yurtiçi hem yurtdışı uygun uçak biletleri için ilk bakmanız gereken havayolu şirketidir. Hele bir de kampanya zamanlarına denk gelirseniz eğer, aklınızı şaşırtacak kadar çekici uçak bileti fiyatları ile karşılaşırsınız :)

Şimdilerde süper bir kampanyası var Pegasus’un, size onu anlatayım dedim. Aman kaçırmayın çünkü kendisine bir güzellik yapmak isteyenler için muhteşem bir fırsat. Eğer bugünlerde “Ah bir atlayıp gitsem” diyorsanız, 10 Şubat – 15 Temmuz tarihleri arasında, yurt içinde 39.99 TL, yurt dışı 49.99 €’dan başlayan fiyatlarla uçabiliyorsunuz!

Seyahati gözünde büyütenlere şöyle izah edeyim: Bir cumartesi evden çıkıp Nişantaşı, Şişli’de alışveriş yapıp, akşam Beyoğlu’nda bir restoran, kafe veya sinemada harcayacağınız paraya, cumartesi-pazar iki günlük bir tatil kaçamağı yapabilirsiniz aslında. Boğazda balık keyfi ve ardından barda bir eğlenceye harcanan para sizi nerelere götürür getirir hiç düşündünüz mü?

O zaman bu kampanyaya bakın ve neler yapabileceğinizi görün. Kurtulun yüklerinizden, zincirlerinizden ve sizi engelleyen bütün çekincelerinizden, özgür bırakın ruhunuzu, o bilir sizi götüreceği yeri.

İster Mardin’de Mezopotamya’nın seyrine dalarsınız, ister İzmir’in sıcağına kaçıp, oradan Ege’ye selam çakarsınız. Bu fiyatlara bence bir haftasonu kesin Atina’da bir taverna keyfi yapar, olmadı daha sonra üstüne bir de Budapeşte’de Tuna Nehri’nde tekne gezisi attırırsınız.

106557,1jpg
Mardin © mardinkulturturizm.gov.tr
legendahu
Budapeşte tekne gezisi © legenda.hu

Ben yazın “beyaz geceler” dönemi başladığında Stockholm’e gitmeye taktım kafayı. İskandinavya turlarına bir ton para istiyorlar, oysa bir cuma-pazartesi arası Stockholm, bir başka cuma-pazartesi ise Kopenhag yapmak Pegasus ile o kadar ucuz ve kolay ki…

Haydi, hazır Sevgililer Günü de yaklaşıyorken, sevdiğinize de kendinize de güzel bir hediye verin, girin www.flypgs.com‘a, atlayıp gidesiniz gelen yerlere bir uçak bileti alın ve kaçın gidin, hayatın tadını çıkarın…

Pegasus’un Atlayıp Gitsem kampanyası hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir