LA CASA DE PAPEL: Evde tatil günlerinde izlenebilecek nefis bir dizi

KİTAP YORUMU: Gitme – Selvi Atıcı
06/03/2018
KİTAP YORUMU: Nefret Oyunu – Sally Thorne
05/06/2020
KİTAP YORUMU: Gitme – Selvi Atıcı
06/03/2018
KİTAP YORUMU: Nefret Oyunu – Sally Thorne
05/06/2020

İspanyol Darphanesinde efsane soygun 

Profesör denilen bir adam tarafından 6 ay boyunca eğitildikten sonra, İspanyol Darphanesi’ne soygun düzenleyen bir grup hırsızın hikayesini konu alan müthiş sürükleyici bir dizi La Casa de Papel.

Nefis bir plan yapıyorlar: Kimseden para çalmayacaklar, kimseye zarar vermeyecekler, darphaneye girip kendilerine para basacaklar. Profesör hakikaten bir deha. Herşeyi düşünerek hazırladığı bir planı var. Polisi de ustalıkla yönlendirip parmağında oynatıyor. Ama işte her planda illa ki bir şey ters gider ya, bunda da oluyor aksilikler elbet.

İzlemeye başlar başlamaz insanı hemen kendine bağlayan bu dizide az biraz da olsa mantık hataları oluyor elbet ama karakterlere o kadar bağlanıyorsunuz ki, ufak tefek hataları görmezden gelebiliyorsunuz.

Netflix üzerinden izlenebilen bu dizide Türkçe altyazı da mevcut. Orijinali İspanyolca.

Bu youtube videoları dizi hakkında bir fikir verecektir.

Bu benim en sevdiğim sahnelerden biri…

Bu da dizinin Türkiye reklamı… Çok hoş olmuş.

Dizinin en güzel yanı bir çok kez insanı şaşırtabilmesi. Bence haftasonu evde geçen tatil günlerinizde eğlencelik olabilecek hoş bir dizi, seyredin pişman olmayacaksınız…

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir