Loco n Matto: Çıldırtıcı tatlar…
13/04/2015
19 Mayıs tatil önerileri
20/04/2015

Kiralık Yazlık Villa

Değişen ve hızla gelişen dünyada insanların yoğun iş temposuyla sürekli çalışmaları, yaz aylarında şehrin gürültüsünün ve sıcağının çekilemeyecek noktaya gelmesiyle insanlar sahil kentlerine kaçmaktadırlar. Günlük hayatın sıkıntısını ve stresini geride bırakabileceğiniz birkaç günlük bile olsa bir tatil elbette ki herkesin hakkıdır. Hal böyle olunca çoğumuz daha kış aylarından tatil planlarımızı ve rezervasyonlarımızı yapıyoruz.

Villa Manzara - Kalkan

Villa Manzara – Kalkan

Eğer siz de kalabalık bir grupla ya da kalabalık bir aile ile tatile çıkmayı planlıyorsanız kiralık yazlık villa tam da aradığınız şey olabilir. Özellikle konfor ve bütçe açısından diğer tatil alternatiflerinden çok daha makul olan kiralık yazlık villa ile hem villada tatil keyfi yaşayabilir hem de kiraladığınız için bu keyfi çok da uygun bir fiyata getirebilirsiniz.

Dünya çağında uzun zamandır uygulanan bu kiralama sistemi ülkemize de geldikten sonra kısa zamanda geniş bir piyasaya sahip olmuştur. Yatırım açısından da son yılların en karlı getirilerine sahip olan kiralık yazlık villa inşaat firmalarının da göz bebeği haline gelmiştir. Ülkemizde özellikle Antalya, Alanya, Marmaris, Fethiye, Kaş, Didim gibi yerlerde gitmeyecek olsanız bile yazlık satın alabilir ve buraları kiraya vererek getiri sağlayabilirsiniz.

Yalnızca tatil için düşünüyorsanız pek çok yoldan gerekli bilgilere sahip olmanız mümkündür. İsterseniz kiralık yazlık villanın olduğu yere giderek sahibinden veya bir emlakçı vasıtasıyla bilgi edinebilirsiniz. Ya da şehrinizde bulunan seyahat acenteleri de size bu konuda yardımcı olabilecektir. Ben bunlarla da uğraşmak istemiyorum diyorsanız hemen şimdi bilgisayarınızın arama motoruna kiralık yazlık villa yazarak araştırmaya başlayabilirsiniz. Karşınıza pek çok ilan ve bu işle ilgilenen internet siteleri çıkacaktır. Referanslarına güvendiğiniz ve size uygun olduğunu düşündüğünüz bir internet sitesi sayesinde iletişime geçebilirsiniz. Buradan tatilinizi geçirmek istediğiniz kiralık yazlık villa hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Üstelik bu tarz sitelerin bazılarında eve ulaşım konusunda da destek alabilirsiniz.

Kiralık yazlık villa başlığı aslında pek çok başlığı bir arada toplamaktadır. Mesela çocuklu aileler için dizayn edilmiş çocuk havuzu ve çocuklar için oyun alanlarının olduğu villalar, evcil hayvanlarını da tatilde yanından ayırmak istemeyenler için gerekli alt yapısı oluşturulmuş villalar, tatilde de lüksünden ödün vermek istemeyen ya da en azından tatilde lüks bir yerde kalmak isteyenler için lüks firmalar, mutaassıp aileler için özel görünmeyen havuzlu, dekoratif bir şekilde gizlenmiş villalar, düşük bütçeler için ekonomik villalar aradığınız kiralık yazlık villa seçeneği olabilir. Geniş bir yelpazede her kesime hitap etmeye çalışan bu sektörde siz de kendinize ve sevdiklerinize uygun bir yer bulabilirsiniz. Genellikle kiralama azami olarak 5 gün olarak belirlenmiştir. Dilerseniz haftalık, aylık, sezonluk olarak villanızı kiralayabilir ve tatilinizin keyfini uzatabilirsiniz. Üstelik ödeme seçeneklerinde de kişilere tanınan kolaylıklar sayesinde tatil bütçenizi aşıp aşmamayı düşünerek zaman kaybetmezsiniz.

Villa Oscar - Ölüdeniz

Villa Oscar – Ölüdeniz

Otel odalarına sıkışıp kalmaktansa kiralık yazlık villanızda sevdiklerinizle mutlu zamanlar geçirebilirsiniz. Doğa ile iç içe, denize yakın villalarda günlük hayatın stresinden ve kalabalıktan uzakta kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.  Güzel tatil anılarınız için biçilmiş kaftan olan kiralık yazlık villalarda geçireceğiniz zamanlar hiç bitmesin isteyeceksiniz. Henüz bir tatil planı yapmadıysanız hemen şimdi bilgisayarınızın arama motorunda kiralık yazlık villa aramasıyla tatilinize ilk adımınızı atabilirsiniz. Kendinize uygun bir bütçeyle belirleyebileceğiniz bir villada siz ve sevdikleriniz için özel günler geçirebilirsiniz. Üstelik dilerseniz anlaşmalı bir firmadan alacağınız bir yardımcının hizmetiyle kendinizi şımartabilir, istediklerinizi ayaklarınıza kadar getirtebilirsiniz.

Kaynak: hepsivilla.com

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir