Villada Tatil Fırsatı

Yunanistan 12 ada
Yunanistan 12 Adalar
09/03/2015
Rahat ve Hızlı Seyahatler İçin…
16/03/2015
Yunanistan 12 ada
Yunanistan 12 Adalar
09/03/2015
Rahat ve Hızlı Seyahatler İçin…
16/03/2015

Villada Tatil

Tatil yapmanın birçok yolu var. Bir otel beğenirsiniz ve yerinizi ayırtırsınız. Zamanı geldiğinde de o otele yerleşip tatilinizi bu şekilde değerlendirirsiniz. Belki de bir ev kiralamak isteyebilirsiniz. Normal bir daire kiralayarak, tatilinizi bu şekilde geçirebilirsiniz. Fakat en güzeli villada tatil olabilir. Kiralayacağınız bir villa ile çoluk çocuk, konu komşu harika bir tatil yapabilirsiniz. Üstelik kendi evinizdeymiş gibi gerekli olan eşyalarınızı da yanınızda getirebilirsiniz. Acaba otel kabul eder mi ya da acaba otel odasına sığar mı diye düşünmenize de gerek yok. Tek yapmanız gereken, belirleyeceğiniz bir yerde bir villa kiralamak.

yazlikvilla 2
Kalkan – Villa Zirve

Acaba pahalı mıdır sorusu da gereksiz olabilir. Çünkü çok uygun fiyatlarda villalar bulabilirsiniz. Dilerseniz günlük, dilerseniz haftalık kiralayabilme şansınız var. Üstelik yakın dostlarınızla birlikte tatil yapabilme imkânınız da var. Villada tatil yapmanın faydalarından biri de bu. Ortak bir şekilde kiralayarak, en güzel tatilinizi birlikte geçirebilirsiniz. Üstelik daha da eğlenceli olur. Sabah kahvaltıları, akşam mangal partileri sizi bekliyor. Özellikle denize yakın yerlerde kiralayabilme şansınız varsa eğer, bu tatilinize daha fazla değer katacaktır. Çünkü bizler, en mutlu anlarımızı yakınlarımızla yaşamayı seven insanlarız. Bu durumda da sevdiklerimizle, çok yakın dostlarımızla ya da akrabalarımızla aynı villada tatil yapma fırsatını yakalayabiliriz. Dediğimiz gibi çok da eğlenceli olur.

yazlikvilla
Fethiye, Ölüdeniz – Villa Oscar

Villada tatil yapmak, en güzel tatil seçeneklerinden biridir. Otellerdeki gibi yemek saatlerine, kahvaltı saatlerine bağımlı kalmazsınız.  Dilediğiniz anda dilediğiniz etkinlikleri kendiniz yapabilirsiniz. Çünkü kendi villanızdasınız. Her şeyi kendi saatlerinize göre ayarlayabilir, dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman sabah kahvaltısı yapabilirsiniz. Dilediğiniz an öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz. İstediğiniz saatte de akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Üstelik ne olduğuna da siz karar vereceksiniz. Dilerseniz terasınızda ya da balkonunuzda mangal keyfi yapın, dilerseniz barbekü yapın. Hangisini isterseniz onu yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla villada tatil keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Üstelik çevreye yapacağınız gezi turlarıyla da zamanınızı gezerek de değerlendirebilirsiniz. Kısaca villadaki tatilinizde harika zaman geçirebilirsiniz. Otel odalarına sıkışıp kalmaktansa, böyle değerlendirebileceğiniz tatil daha eğlenceli olacaktır.

Kaynak: yazlikvilla.com.tr

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir