Barselona, büyülü şehir…

İsviçre’nin incisi Luzern…
20/03/2013
Mayorka mı, Sardinya mı?
10/04/2013
İsviçre’nin incisi Luzern…
20/03/2013
Mayorka mı, Sardinya mı?
10/04/2013

İspanya’nın deniz kokan şehri, Barselona…

Barselona tatilimiz 10 günlük “Barselona- Mayorka Adası-Madrid” üçlemesinin ilk durağıydı. Önce Barselona şehrini gezip, daha sonra Mayorka Adasına geçmiş, en son da başkent Madrid’e gitmiştik. Bu yazıda Barselona’yı gezip görebildiğimiz kadarıyla anlatmaya çalışacağım. Aslında hedefimiz ada ve deniz tatili olduğu için bu güzel şehre 2 gün ayırabildik ve bu iki günde elimizden geldiğince en çok methini duyduğumuz yerleri görmeye çalıştık.

Ulaşım

Buradan İspanya’ya en iyisi THY ile gitmek bence çünkü diğer hava yolları hep aktarmalı götürüyor. Direkt uçmanın rahatlığı için bizim tercihimiz THY oldu.

Otelimiz

Biz  Barselona’da Hotel Regina‘da kaldık,  güzel ve temiz bir otel, biz çok rahat ettik. En önemlisi yeri şahaneydi. Havaalanından Aerobus A1 ve A2 diye sizi şehrin merkezine yarım saatte getiren otobüslerin son durağına, yani Plaça de Catalunya’ya (Katalunya Meydanı) 2 dakikalık yürüme mesafesinde.  Bu arada her 5 dakikada bir havaalanından buraya veya buradan havaalanına otobüs var, bu da önemli bir artısı oldu otelin bizim için. Şehri gezdiren üstü açık tur otobüsleri de bu meydandan kalkıyor.

Barselona şehir turu otobüsleri
Barselona şehir turu otobüsleri
Plaça de Catalunya
Plaça de Catalunya
Plaça de Catalunya
Plaça de Catalunya
Plaça de Catalunya
Plaça de Catalunya

Katalunya Meydanı her yere açılan, şehrin her köşesine ulaşımın sağlandığı merkezi konumuyla çok önemli bir meydan. Bizim Taksim Meydanı gibi düşünebilirsiniz. Bu geniş meydanda  fıskiyeli bir havuz var. Dört bir yanı önemli caddelere açılıyor. Bu meydandan yukarıya doğru da, aşağıya, yani sahile doğru da yürüyünce çok güzel mimari yapılar ve şık mağazalar görmek mümkün. Zaten aşağısı şu meşhur La Rambla caddesi. Sağı solu mağazalar, ortası çok geniş bir kaldırım, üzerinde hediyelik eşyalar satan satıcılar, kafeler, restoranlar hayal edin… Hoş hakikaten. La Rambla caddesinin paralelindeki caddeler de gerçekten görülmeye değer.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir