Harry Potter Warner Bros Stüdyo Turu

Karnaval zamanı Venedik
13/03/2015
Peleş Şatosu, Sinaia, Transilvanya, Romanya
Şatolar Ülkesi Romanya
22/07/2017
Karnaval zamanı Venedik
13/03/2015
Peleş Şatosu, Sinaia, Transilvanya, Romanya
Şatolar Ülkesi Romanya
22/07/2017
Peron 9 3/4
Hogwarts Ekspresi
Demir ve & Alp Derin duvardan geçerken :)

Burada sizin için hazırlanmış bavulların önünde resim çektirebilir; sizi platforma ulaştıracak olan tuğla duvara doğru koşabilir ya da trenin içine girerek kompartımanlar arasındaki koridorda yürüyebilirsiniz. Maalesef kompartımanlara giriş yok. Bu istasyonun içinde ayrıca sadece burada satılan ürünlerin olduğu Hogwarts Ekspresi hatıra dükkanı da var. Buradan da bugünü unutulmaz kılacak hatıra eşyaları alabilirsiniz. Aslında burası en çabuk geçebileceğiniz bölüm. Buradan sonra kendinizi biraz soluklanabileceğiniz ya da atıştırabileceğiniz bir kafeteryanın olduğu bölümde buluyorsunuz. Burada yanınızda getirdiğiniz atıştırmalığı yiyebilir ve kalan bölümler için güç toplayabilirsiniz ama mutlaka Harry ve arkadaşlarının Hogsmeade ziyeretlerinde yudumladıkları Butterbeer’i tatmalısınız. Satıcının da dediği gibi çocuklar için hazırlanmış üzeri krema kaplı biraz fazla tatlı bir içecek ama ben yine de tadına bakmaktan pişman olmadım.

Hogwarts Ekspresi’nin içi
Hogwarts Ekspresi kompartımanı

Buradan sonraki bölüme geçmek için hava koşulları ne olura olsun (biz gittiğimizde Temmuz’un 10’uydu ve yağmur yağıyordu) bahçeden geçmeniz gerekli.

The Knight Bus

Bahçede 3 katlı, mor renkli Knight Bus, 1.filmden sonra filmin devamını çekmeye karar verdiklerinde inşa ettikleri Privet Drive 4 numaradaki ev ve okulun bahçesindeki tahta köprü var.

The Knight Bus
Privet Drive No: 4 – İç mekan – İlk filmdeki uçuşan mektuplar sahnesi…

Otobüsün içine sadece şöyle bir başınızı uzatabiliyorsunuz ve evin de giriş holüne adımınızı atabiliyorsunuz ama tahta köprünün üzerinde yürümeye izin var. Bahçeden geçtikten sonra Gringottları oynayan oyuncuların başlarına geçirdikleri maskeleri ve kullandıkları aksesuarları gösteren bir bölümden geçiyorsunuz. Burada ayrıca filmdeki kocaman örümcek Aragog, yine bir düğmeyle hareket eden canavarlar kitabı gibi film aksesuarlarını görmek mümkün.

Buradan sonra yukarı doğru bir rampayla ilerlerken tüm duvarlarda filmlerde kullanılmak üzere oluşturulacak mekan ve aksesuarları tasarlarken kullanılmış çizimler ve camdan vitrinlerin içinde de bu çizimler sonucunda ortaya çıkmış maketleri görüyorsunuz.

Film çekimi öncesi tüm binalar ve objelere ait yapılan detaylı çizimler bu odanın duvarlarında sergilenmiş
Çeşitli Maketler
Çeşitli Maketler
Çeşitli Maketler
Çeşitli Maketler
Durmstrang Academy gemi maketi
Durmstrang Academy gemi maketi
Paylaşmak ister misiniz?

2 Comments

  1. Hagia Sophia dedi ki:

    Merhaba, turlar için getyourguide veya tiqets’ı tavsiye eder misiniz? ulaşım konusunu biraz dert ediyorum. Böyle bir yazıda Londra gidiş-dönüşlü turlar önerilmiş? Siz tavsiye eder misiniz? Çok teşekkür ederim.

  2. gizem kardele kızılkanat dedi ki:

    merhaba ben sanat yönetimi öğrencisiyim haftaya pazartesine yetiştirmem gereken bir ödevim var ve konusu Harry Potter yapım aşamaları yazınız bu konuda bana cok yardımcı oldu öncelikle cok teşekkür ederim. Fakat yazınızda yayınladığınız videonuza ihtiyacım var eğer bana ulaştırabilirseniz cok müteşekkir olurum. Mail adresimi bırakıyorum. Belki yardımcı olamak istersiniz. Sizinle iletişime direkt geçebileceğim bir kanal bulamadım. Kusurabakmayın. Mail adresim ; gizemkizilkanat@stu.aydin.edu.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir