New York’da alışveriş…

Roma’da alışveriş…
10/05/2013
Dubai’de alışveriş…
12/11/2013
Roma’da alışveriş…
10/05/2013
Dubai’de alışveriş…
12/11/2013

Soho

Soho tuğla duvarlı binaları ve dar sokakları ile 5. Cadde’den sonra farklı bir tarz yakalamak isteyen alışverişçilerin gözde mekanıdır. Eski dönemde ve halen ağırlıklı olarak sanatçıların rağbet ettiği bir bölge olmasına rağmen burada büyük Amerikan markalarının ve sokak modasının iç içe geçmiş olduğunu göreceksiniz. Örneğin bir sokakta mağaza dekorasyonu nedeniyle mutlaka görülmesi gereken Prada yer alırken hemen ilerisinde İngiliz sokak modasını yansıtan Topshop’u bulabilirsiniz.

Soho’da alışveriş West Houston Street ile Canal Street arasındaki bölgede ağırlıklı olarak Broadway üzerinde gerçekleşir. Broadway’i batı yönünden dik kesen sokaklar ve yine Broadway’e paralel tüm sokaklar küçük büyük çeşitli butiklerle doludur. Broadway üzerinde Banana Republic, Levi’s, Guess, Hilfiger, Timberland, Bloomingdale’s gibi Amerikan markalarının yanında H&M, Topshop, Desigual gibi Avrupa markalarını da bulabilirsiniz.

Broadway’in Prince Street ile kesişiminden sonra ise Soho’nun sanatçı ruhunu daha iyi yansıttığını düşündüğüm hip-hop ve punk tarzını içeren Yellow Rat Bastard, Urban Outfitters ve benzeri tarzda mağazalarla daha sık karşılaşırsınız.

Benim Soho’daki favorim Prince Street’teki J.Crew. İstanbul’da çok kısıtlı bir koleksiyonunu görebildiğimiz bu mağazada fiyatlar biraz yukarıda ama her bir ürün gerçekten de takipçilerinizi kıskandıracak nitelikte. Özellikle kız çocukları için olan koleksiyonları bir harika. Benim bütçem oldukça kısıtlı diyorsanız size ufak bir bilezik ya da fular almanızı öneririm. Emin olun her kullandığınızda birçok kişi bu ürünü nereden aldığınızı soracaktır.

Paylaşmak ister misiniz?

4 Comments

  1. Zeki dedi ki:

    Kesinlikle mükemmel bir Kılavuz. Çok teşekkürler .)

  2. Gamze dedi ki:

    Teşekkürler! Çok bilgilendirici olmuş. :)))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir