New York’da alışveriş…

Roma’da alışveriş…
10/05/2013
Dubai’de alışveriş…
12/11/2013
Roma’da alışveriş…
10/05/2013
Dubai’de alışveriş…
12/11/2013

Lexington ve Madison Caddeleri

50. Sokak ve yukarısından itibaren Lexington ve Madison Caddelerini de gezmenizi tavsiye ederim çünkü birçok Amerikan markasına ait mağazaları bu caddelerde bulabilirsiniz. Ancak 5. Cadde’de olduğu gibi sokak numaraları arttıkça fiyatlar da artıyor. Özellikle 57. ve 79. Sokaklar arasında Barney’s New York gibi Amerika’nın en pahalılarını bulabilirsiniz.

Times Square ve Civarı

Times Square İstanbul’daki İstiklal Caddesi gibi oldukça turistik. Yine de tam meydandaki Aeropostale ve American Eagle sportif kıyafetler arayanların uğraması gereken iki adres. Özellikle American Eagle’ın t-shirtlerini yumuşaklık ve incelikte geçebilecek fazla marka yoktur.

Çikolata tutkunları için yine Times Square’deki M&M ve Hershey’s mutlaka uğranması gereken iki nokta. Özellikle M&M bir çikolata müzesi kıvamında ve bir şeyler almadan çıkmak da bir o kadar zor.

Meydandaki Toys R Us çocuklar için olduğu kadar büyükler için de yaşanılması gereken bir deneyim. Mağazanın içinde bir dönmedolap ve korkunç sesler çıkaran legodan yapılmış devasa bir dinozor var.

Toys R Us’a arkanızı verdiğinizde karşı kaldırımda solda Bubba Gump Shrimp Co.’yu göreceksiniz ki karides ve benzeri deniz böcekleriyle aranız iyiyse yaşanması gereken bir deneyimdir. Ben daha sofistike bir şeyler yemek istiyorum diyorsanız hemen 42. Sokaktaki Red Lobster’ı deneyebilir ve enfes bir ıstakoz yiyebiliriniz.

Paylaşmak ister misiniz?

4 Comments

  1. Zeki dedi ki:

    Kesinlikle mükemmel bir Kılavuz. Çok teşekkürler .)

  2. Gamze dedi ki:

    Teşekkürler! Çok bilgilendirici olmuş. :)))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir