Fort Williams
Britanya Adası’nın en kuzeyi: İskoçya
23/02/2014
Eskisiyle yenisiyle kendine has bir şehir: Kavala
13/04/2014

Biz ilk Yunanistan seyahatimizde bu şehirde bir kahvaltı yapıp, şöyle biraz etrafa bakınıp, yolumuza devam ettik. Ama bu rotayı bir sonraki sene tekrar yaptığımızda gördük ki bu şehir geceleri canlanıyormuş… Herkes sokaklarda, etraf cıvıl cıvıl.

O yüzden bizim yaptığımız gibi o kadar da erken kaçmayın bu şehirden derim ben…

20140717_213859
Alexandroupoli geceleri
20140717_214721
Alexandroupoli geceleri
20140717_214725
Alexandroupoli geceleri
20140717_215031
Alexandroupoli geceleri
20140717_220120
Alexandroupoli geceleri

Aslında bu şehirde kalmayı düşünecek olursanız ve arabanız varsa merkeze yakın güzel bir 5 yıldızlı otel var, Astir Egnatia Alexandroupolis, hem denize girmek, hem de şehri gezmek açısından güzel bir tercih olabilir…

Bir de 3 yıldızlı Bell Air Oteli var, en güzel tarafı plaja yürüme mesafesinde ama merkeze biraz uzak…

Merkezi konumda tek yıldızlı bütçe dostu bir otel için ise Mitropolis Hotel tercih edilebilir…

Kalsanız da kalmasanız da mutlaka keyifli vakitler geçirilebilecek bir yer Dedeağaç, yani rotanızın üzerinde ister kısa bir mola yeri ister bir iki günlük konaklama noktası olarak düşünün mutlaka…

Dilek Vidana Tavaşoğlu

DEDEAĞAÇ OTELLERİ
DEDEAĞAÇ OTELLERİ

DEDEAĞAÇ’DA NEREDE KALINIR?

Dedeağaç’daki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir