Madrid, güzel Madrid…

10 günde İtalya ve Sardinya Adası tatili…
05/02/2013
10 günde İspanya ve Mayorka Gezisi
07/02/2013
10 günde İtalya ve Sardinya Adası tatili…
05/02/2013
10 günde İspanya ve Mayorka Gezisi
07/02/2013

9. Parque de la Montaña

2000 yıllık eski bir Mısır tapınağı olan The Templo de Debod’ın yer aldığı yeşil, sakin ve huzurlu bir yer bu park. Bu tapınak İspanya’ya Mısır’daki sel felaketi sırasında gösterdikleri ilgi ve yardımlarından dolayı verilmiş.

The Templo de Debod
The Templo de Debod
Parque de la Montaña
Parque de la Montaña
Parque de la Montaña
Parque de la Montaña

10. Retiro Park

Puerta de Alcala Kapısının hemen yanındaki Retiro Park çok çok büyük yemyeşil bir yer, çok da güzel bir göleti var, sandalla geziyorsunuz.

Retiro Park
Retiro Park
Retiro Park
Retiro Park

Parkın büyüklüğüne bakmak isterseniz…

Retiro Park - © Google Earth
Retiro Park – © Google Earth

Bu parkta zaman zaman  kitap fuarı veya konser gibi çeşitli etkinlikler düzenleniyormuş.

Son söz

Madrid’de Barselona gibi deniz yok, ama şehrin kendisi çok güzel, çok görülmeye değer bence. Genelde insanlar Barselona’yı daha çekici bulur ama ben Madrid’i daha çok sevdim diyebilirim. Gerçi eşim Barselona daha güzel diyor, o da ayrı, çünkü o deniz olan yerleri daha çok seviyor, balık burcu ya, ondandır belki de :)

Ama şu var ki, Madrid’deki mimari insanın aklını başından alacak güzellikte. Yani insan bu şehrin hiç mi çirkin bir yeri yok diye merak ediyor. Vallahi varsa da biz görmedik. İnce ince işlenmiş binalarıyla, yemyeşil parkları ve güzel meydanları ile o kadar zarif ve şık göründü ki şehir bize,  çok ama çok sevdik Madrid’i ve henüz gitmediyseniz umarım siz de gider ve beğenirsiniz.

Barselona – Madrid ve Mayorka adasını gezdiğimiz yaz tatilinin tüm hikayesini okumak isterseniz, buraya tık :)

Dilek Vidana Tavaşoğlu

MADRİD OTELLERİ
MADRİD OTELLERİ

MADRİD’DE NEREDE KALINIR?

Madrid’deki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir