İsrail: Orta Doğu’da bir yaz…

Mavi-yeşil Stockholm
06/02/2014
Fort Williams
Britanya Adası’nın en kuzeyi: İskoçya
23/02/2014
Mavi-yeşil Stockholm
06/02/2014
Fort Williams
Britanya Adası’nın en kuzeyi: İskoçya
23/02/2014

Akko şehri

Akko ise terkedilmiş bir şehir gibiydi. Şabat nedeniyle, sokaklarda bir kişi bile yoktu. O nedenle Akko’yu hep çok yalnız bir şehir olarak hatırlayacağım.

Akko
Akko
Akko
Akko
Akko
Akko
Akko
Akko
Akko
Akko

Dönüş maceramız

Dönüşte tavsiyem 3 veya 4 saat öncesinden havaalanında olmanız! Giriştekinin aksine, çıkışta çok yoğun güvenlik ve arama var. Tüm bavulunuzu boşaltıyorlar, didik didik hem sizi, hem eşyalarınızı arıyorlar. Uçuş kapısına kadar da yanınızdan ayrılmıyorlar. Bunun pasaporttaki ‘milliyet ve din’ hanesinden kaynaklandığını insan düşünmüyor değil. Gerçi  buradaki bir Yahudi arkadaşım “Beni de çok arıyorlar” dedi. Her neyse güvenlik konusunda paranoyaklar diyebilirim, özellikle de ülkeden çıkarken.

Sonuç olarak,  çıkıştaki zorluklara rağmen gökyüzünü bir de Kudüs’te görmek, o havayı solumak, o topraklarda bir hafta geçirmek çok keyifliydi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Sevgin Kutay

KUDÜS OTELLERİ
KUDÜS OTELLERİ

KUDÜS’DE NEREDE KALINIR?

Kudüs’deki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve bilgi, hem de gerçek konukların ayrıntılı yorumları mevcut. Ayrıca ücretsiz rezervasyon iptali seçenekleri de sunulmakta…

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

2 Comments

  1. Sevgin dedi ki:

    Teşekkürler..beğenmenize sevindim.

  2. Sami A dedi ki:

    Tebrikler, güzel bir gezi olmuş. Fotoğraflar da başarılı..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir