Oktoberfest: Ekim Festivali

Arabayla İpsala’dan Selanik’e…
30/08/2013
Londra’da çekilen filmlerin peşinde…
19/11/2013
Arabayla İpsala’dan Selanik’e…
30/08/2013
Londra’da çekilen filmlerin peşinde…
19/11/2013

Oktoberfest giysileri

Oktoberfest zamanı Almanların geleneksel kıyafetlerinden giyip dolaşayım derseniz, bunları satın alabileceğiniz bazı adresler şöyle:

1. Angermaier Rosental 10, 80331 Munich Landsberger Straße 101-103, 80339 Munich.

2. Loden-Frey Loden Frey Alışveriş Merkezi, Maffeistrasse 7, 80333 Munich

3. Wiesn Tracht und Mehr Tal 19, 80331 Munich Rosenstr. 4, 80331 Munich Hohenzollernstraße 7, 80801 Munich

4. Kleidermarkt Im Tal 30, 80331 Munich

Hediyelik eşyalar…

Ben bana Oktoberfest’i anımsatacak olan bu ufak hatıra eşyalarını aldım. Bir açacak, ufak bir kupa ve bira içen Alman genci… Tatilden döner dönmez nişimde yerlerini aldılar…

Oktoberfest hatırası açacak
Oktoberfest hatırası açacak
Oktoberfest  küçük bira kupası
Oktoberfest küçük bira kupası
Bu da en sevdiğim Oktoberfest hatırası - Çocuğun suratındaki sevimli ifadeye bayılıyorum...
Bu da en sevdiğim Oktoberfest hatırası – Çocuğun suratındaki sevimli ifadeye bayılıyorum…

Oktoberfest için oralara kadar gitmişken şehrin kalan kısımlarını da keşfetmek lazım, çünkü Münih çok çok güzel bir şehir. Münih’de başka nereleri gezmeli, görmeli diyecek olursanız, Münih gezi yazımıza buyurun :) 

Hatta Münih civarındaki muhteşem Bavyera kasabalarına gidin eğer vaktiniz olursa, masal gibi kasabalar hepsi de… Bakın buradan:)

 Dilek Vidana Tavaşoğlu

MÜNİH OTELLERİ
MÜNİH OTELLERİ

MÜNİH’DE NEREDE KALINIR?

Münih’deki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir