Porto Vecchio: Korsika Adası’nın sevimli körfez şehri

Korsika Adası’nın efsane koyları ve plajları
25/01/2014
Napolyon’un doğum yeri: Emperyal Şehir Ajaccio
28/01/2014
Korsika Adası’nın efsane koyları ve plajları
25/01/2014
Napolyon’un doğum yeri: Emperyal Şehir Ajaccio
28/01/2014

Yat Limanı

Yat limanında çeşitli tekne turu seçenekleri sunulmakta. Ta Bonifacio’ya giden tekneler bile var. Yakındaki Alta Rocca bölgesi oldukça dağlık bir yer ve şelaleleriyle, ormanıyla özellikle dağcılık, trekking yapmak isteyenlere manzaralı aktiviteler sunuyor. Hatta minik lagünlerde suya girip serinlemek ve Korsika’ya özgü dağ köylerini ziyaret etmek de alternatifler arasında.

Yat limanından görüntüler…

SAM_9882
SAM_9888
SAM_9889
SAM_9901

Şehrin kendi plajı yok ama adanın en meşhur ve en güzel plajları Porto Vecchio ile Bonifacio arasındaki 30 km lik alan içerisinde. Bonifacio’dan Porto Vecchio’ya uzanan kıyı şeridi üzerinde gerçekten de anlata anlata bitiremeyeceğim kartpostal güzelliğinde koylar ve nefis bir deniz var. 

Hal böyle olunca Korsika’ya gidip, Porto Vecchio’ya uğramamak olmaz. Hatta biz orada kalmadığımıza pişman olduk, bir daha gidersek mutlaka Porto Vecchio’da kalırız diye düşünüyorum. Hem buradaki otel fiyatları da Bonifacio’ya göre biraz daha makul. Ayrıca eğer kalabalık bir grup olarak gittiyseniz belki tekne de kiralayabilirsiniz. 6 kişi kapasiteli olan modeller için günlük 320 Euro istiyorlardı. Biraz pahalı da olsa koyları gezmek için güzel bir alternatif olabilir. Gittiğimiz koylarda bu şekilde gelmiş olan turist gruplarını sıklıkla gördük…

İşte böyle… Bu güzel adaya giderseniz siz de nereleri gezdiğinizi ve beğendiğinizi bize yazın, olur mu?

Korsika Adası’na yaptığımız feribot yolculuğumuzdan başlayıp, adada gezdiğimiz gördüğümüz tüm güzel bölgeler ile ilgili yazılarımıza bakmak isterseniz resimlere tıklayarak gezi yazılarımıza ulaşabilirsiniz…

Dilek Vidana Tavaşoğlu

KORSİKA ADASI'NIN KANLI VE ACILI HİKAYESİ
KORSİKA ADASI’NIN BİRAZ KAN BİRAZ ÖFKE VE BİRAZ DA HÜZÜN DOLU HİKAYESİ
CORSICA FERRIES İLE ADAYA YOLCULUK
CORSICA FERRIES İLE ADAYA YOLCULUK
CALVI
KORSİKA ADASI’NDAKİ İLK DURAĞIMIZ: CALVI
BONIFACIO
KORSİKA ADASI’NIN EN ESKİ VE EN MEŞHUR ŞEHRİ: BONIFACIO
KORSİKA ADASI’NIN EFSANE KOYLARI VE KARTPOSTAL GÜZELLİĞİNDEKİ PLAJLARI
EMPERYAL ŞEHİR AJACCIO
EMPERYAL ŞEHİR AJACCIO

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

3 Comments

 1. Songül S. dedi ki:

  Bu yaz tatilimizi Korsika’da geçirecegiz ve gezi notlarinizdan çok faydalanacagimdan eminim. Tavsiyelerinizi not aldim. Size ne kadar tesekkür etsem azdir :)

  • Çok sevindim bunu duyduğuma Songül Hanım, ne mutlu bize :)
   Korsika gerçekten çok güzel bir ada, biz çok sevdik, umarım siz de güzel bir tatil geçirirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dilerim :)

   • Songül S. dedi ki:

    Tesekkür ederim :) Size de iyi seyehatler dilerim. Blogunuzu merakla takip etmeye devam edecegim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir