Sicilya Gezi Yazısı Bölüm 4 – Sicilya’da antik bir Yunan kenti: Siracusa

Sicilya Gezisi Yazı Dizisi Bölüm 3 – Romantizmin doğa ve tarih ile buluştuğu nokta: Taormina
30/10/2017
Sicilya Gezi Yazısı Bölüm 5 – Başkent Palermo
24/01/2018
Sicilya Gezisi Yazı Dizisi Bölüm 3 – Romantizmin doğa ve tarih ile buluştuğu nokta: Taormina
30/10/2017
Sicilya Gezi Yazısı Bölüm 5 – Başkent Palermo
24/01/2018

Kaldığımız otel hem rahatlığı hem de temizliği ile idealdi, gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Şehrin merkezinde havuzlu bir otel burası, yani direkt plaj kenarında değil ama biz bu şekilde tercih ediyoruz. Akşamları otelden çıkıp yürüyerek şehri gezmek daha çok işimize geliyor :)

Bu otelden Ortigia’ya kadar yürümek yaklaşık 15-20 dakikamızı alıyordu. Bir akşam yorulduğumuz için dönüşte taksi tuttuk, o da 7-8 Euro civarı tutmuştu.

İşte otelimiz Hotel Mercure Siracusa‘dan görüntüler…

Otelimiz şehrin modern kilisesi Santuario Madonna delle Lacrime’nin hemen yakınındaydı.

Tavsiyelere girmişken bir de meydanda yemek yediğimiz restoranı denemenizi öneririm: Gran Caffe del Duomo. Meydana hakim konumu ile hem seyirli bir mekan hem de yiyecekleri çok lezzetli idi.

Bu da fiyatları merak edenler için fikir vermesi açısından menüden görüntüler :)

Diğer Sicilya yazılarımda da belirttiğim üzere, adada araba kiralamaktan çekindiğimiz için otobüs kullanmayı tercih ettik ve yine Interbus ile Katanya-Siracusa arası gidip geldik.

Biz Siracusa’yı çok sevdik, o yüzden ister otobüs ile ister araba kiralayıp gidin ama Katanya’ya kadar gitmişken mutlaka Siracusa’yı görün bence…

Dilek Vidana Tavaşoğlu

Siracusa Otelleri
Siracusa Otelleri

SIRACUSA’DA NEREDE KALINIR?

Siracusa’da konaklamayı düşünecek olursanız, otel seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz…

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir