Barselona’da alışveriş…

Roma’da alışveriş…
10/05/2013
Roma’da alışveriş…
10/05/2013

Gracia: Barselona’nın 6 nolu bölgesi olan Gracia, ikinci el butiklerin olduğu bir bölge. Değişik tasarımlar bulunabiliyor burada. Özellikle bu bölgedeki Carrer Verdi, Carrer Torrijos ve Gran de Gràcia caddelerine bakmak lazım.

El Born bölgesi: Bu bölgede birçok tasarımcının ürünlerini bulmak mümkün.

La Roca Outlet Village: Burberry, Ralph Lauen, Miss sixty, Camper, Lowe, Diesel, Burberry, Calvin Klein gibi ünlü markaların ürünlerini indirimli ve neredeyse yari fiyatına almak isterseniz bu outlet’e gitmenizi öneririm. Barcelona’dan yarım saat 40 dakika arası bir sürede buraya ulaşabilirsiniz. Pazar günü hariç hergün sabah 10:00 ile akşam 21:00 arası açık. (http://www.larocavillage.com/)

Buraya yarım günlük tur şeklinde ulaşım sağlayan firmalar var:

https://www.daytripsbarcelona.com/

Kendiniz gitmek isterseniz, “Plaça de Catalunya”dan La Roca Express Otobüs kalkıyor. Biletler 12 Euro. Pazar hariç hergün günde 4 kere otobüs var. Saatleri 09:00, 11:00, 16:00 ve 18:0. Old Banco Español de Crédito’nun karşısından binebilirsiniz. Dönüşler 15:00, 17:00 ve 21:00’de. Arabanız varsa A-7 otobanını takip edin, 12 Cardedeu’dan çıkarsınız.

La Roca

Hediyelik eşya almak isterseniz her tarihi eserin veya turistik önemi olan yerin civarında bir dolu “Souvenir Shop” göreceksiniz. Üzerinde Barcelona yazan fincanlar ve bardaklardan tutun da İspanyol yelpazelerine, meşhur içkileri Sangria ile doldurulmuş sevimli içki şişelerinden mozaik-seramik süslü kaplara kadar bol seçenek var.

Haydi iyi alışverişler :)

Dilek Vidana Tavaşoğlu

BARSELONA OTELLERİ
BARSELONA OTELLERİ

BARSELONA’DA NEREDE KALINIR?

Barselona’daki konaklama seçenekleri için bencetatil.com olarak bizim en çok tercih ettiğimiz online rezervasyon sitesi Booking.com‘u inceleyebilirsiniz. Hem çok sayıda fotoğraf ve doğru bilgiler, hem de gerçek konukların ayrıntılı ve güvenilir yorumları mevcut.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir