Yurdışında iletişim
03/04/2013
Tatil bavulum…
19/10/2013

Bir site daha var, bu da çok enteresan. Adamlar “gitmek için en iyi zaman” diye bir site yapmışlar benim gibi mükemmeliyetçi ve takıntılı tipler için. Siteleri tam benlik, kendimi kaybediyorum burada.

Girin bakın, bence siz de ilginç bilgiler bulacaksınız:

http://www.thebesttimetovisit.com/

Yani planlamanın sonu yok… herşey daha iyi, daha da iyi olsun derseniz etrafımızda bilgi çok, sadece arayıp bulmak bize kalmış. İşte benim bulduklarım ve bence seyahatleri güzelleştirecek bilgilere sahip siteler. Sizin de önerileriniz olursa yazın ve bizimle paylaşın lütfen.

Tam bu noktada bu yazıyı nasıl bitireyim diye düşünürken yıllar önce beni çok güldüren bir hava durumu sunucusu bayanın sözleri geldi aklıma. Ne diyordu, “Havalar nasıl olursa olsun, esas sizin havanız iyi olsun.” Nasıl da yer etmiş hafızada o kadar gülmeme rağmen… O yüzden o meşhur kapanış cümlesi benim de yazımın kapanışı olsun artık :)

Dilek Vidana Tavaşoğlu

İstanbul Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Okutmanı. Öğretmenlik, çevirmenlik, editörlük, yazarlık hepsi denendi ama tabii yetmedi, sürekli yeni ve farklı bir şey yapma arzusu ile ortaya karışık aktiviteler eklendi. Tiyatro kurslarına gitmeler, dublaj dersi almalar, falan filan. Belki de Yay burcu olması nedeniyle haddinden fazla meraklı ve kesinlikle her türlü makul sınırın çok ötesinde gezip tozma, keşfetme delisi. Kendisi gibi gezgin ruhlu Hür Tavaşoğlu ile evli. Evli ama çocuksuz : ) "Bence tatil bana özel, biraz değişik, biraz da sürprizli olmalı" diyerek başladığı ve gezilerini anlattığı “Bence Tatil” sitesi Hürriyet Gazetesinin 2013 Bumerang Blog/Websitesi Yarışmasında birinci oldu. Öğretme ve anlatma meraklısı olduğu için her konuda ille de söyleyecek birşeyi var. O yüzden de bu sitede kendisinden sadece gezi yazıları değil, kah kitap yorumu, kah film veya dizi tavsiyesi de bulabilirsiniz, şaşırmayın.

Paylaşmak ister misiniz?

5 Comments

 1. Gulsen dedi ki:

  merhaba Dilek Hanım,
  Biz hem fiyatların uygunluğundan dolayı Ibıza ya eylul un ılk ya da ıkıncı haftası gitmeyi düşünüyoruz. Ben ılık deniz seven biriyim.. Sizce bronzlasma ve guzel bır denız tatılı yapma ımkanımız olur mu? onerdiginiz sitelerden baktım ınternette de arastırdım yazılarınızı da okudum ama tam bır karar veremedım.. eger benı aydınlatırsanız cok sevınırım cunku tam bır haftadır bakıyorum hala bıletı ayırtamadım.. :)

 2. Nihan Güneş dedi ki:

  evet öyle yapmışım teşekkür ederim :) yazılarınızı çok beğendim

 3. Nihan Güneş dedi ki:

  Baktığınız internet sitelerini bizimle paylaşma şansınız var mı acaba??

  • Merhabalar,
   Ben bütün adresleri paylaştım yazıda. Sayfa 2 de hava durumu ve deniz suyu sıcaklığı için baktığım yerlerin isimleri ve adresleri var, sayfa 3 ve sayfa 4 de geçmiş yılların hava durumları ile ilgili arşivlere nereden baktığım var mesela… Acaba ilk sayfadan sonra ilerlememiş ve görmemiş olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir